Позиція Москви щодо війни не змінилася: Шольц повідомив деталі розмови з Путіним
Джерело: кореспондент Укрінформу
Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором.
Шольц пояснив, що поговорити з Путіним “було важливо, зокрема, щоби сказати тому, що він не має розраховувати на те, що підтримка України з боку Німеччини, Європи та багатьох інших у світі зменшиться”.
Телефонну розмову з російським лідером він назвав вичерпною, однак такою, котра засвідчила незмінну позицію очільника Кремля стосовно війни, “і це погана новина”.
За словами канцлера, війна закінчиться тоді, коли Путін відмовиться від своїх імперських амбіцій.
Зауважимо, 15 листопада, Шольц зателефонував очільнику Кремля.
Дзвінок став першим прямим спілкуванням німецького канцлера з російським диктатором майже за два роки, остання телефонна розмова між ними була в грудні 2022 року. Розмова “відбулася в п’ятницю вдень після тривалої підготовки”. Жодних подробиць розмови ані в Москві, ані в Берліні не оприлюднювали.
Згодом Володимир Зеленський розкритикував канцлера Німеччина Олафа Шольца за телефонний дзвінок Путіну.
Дзвінок Олафа, на мою думку, це скринька Пандори. Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів. І це саме те, що Путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію, ізоляцію Росії і вести звичайні перемовини, які не будуть нічим завершуватись, – сказав він.
За його словами, це дає Росії можливість нічого не змінювати у своїй політиці, що “і призвело до цієї війни”.
Також колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зреагував на новину про те, що Шольц зателефонував Путіну.
Джонсон на платформі X зробив репост вечірнього звернення Президента України Володимира Зеленського наголосивши, що його слова – абсолютно правильні.
Боюся, що Володимир Зеленський абсолютно правий. Ми ризикуємо повернутися до жахливого франко-німецько-нормандського формату, який розглядав Росію та Україну як рівноправних співрозмовників у внутрішній сварці, – написав він.
Політик додав, що дзвінок Шольца – “це ганебна зрада реальності”, в якій Путін почав злочинне і невиправдане вторгнення в Україну, а Україна – абсолютно невинна сторона.
Тоді як прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що канцлер Німеччини зателефонував йому після розмови з Путіним.
Мені щойно подзвонив канцлер Шольц і розповів про свою розмову з В.Путіним. Мені було приємно почути, що він не лише засудив російську агресію, але й повторив позицію Польщі: “Нічого про Україну без України”, – написав Туск.
Разом з тим прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.
- Рішення щодо закінчення війни можна знайти виключно спільно з Україною, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц за підсумками неформального саміту ЄС у Будапешті.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився підтримати основні пункти “плану перемоги” Володимира Зеленського через побоювання з приводу подальшої ескалації конфлікту.
- Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що британські війська можуть відправити в Україну, якщо Дональд Трамп скоротить підтримку Україні.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.