ППО, ракети ATACMS, артилерійські снаряди: BBC проаналізувало, що США можуть надати Україні

Джерело: BBC

Конгрес США остаточно ухвалив надання допомоги Україні на суму майже 61 млрд доларів. Тепер законопроєкт повинен підписати Джо Байден і США зможуть почати постачання озброєння Україні. У ЗМІ проаналізували, якого посилення чекати Україні.

У BBC зауважили, що найголовніше для України зараз це системи ППО, ракети середньої та великої дальності, а також артилерійські снаряди. Саме ці потреби, перш за все, могли б закрити Сполучені Штати.

Можливість захищати міста та критичну інфраструктуру від ракетно-дронових атак РФ є одним з найважливіших завдань України.

Україна вже отримала обіцянку від НАТО щодо посилення протиповітряної оборони. Українська влада заявляє, що Україні необхідно щонайменше 7 систем Patriot, аби краще захистити українське небо.

Окрім систем ППО, Україні критично необхідні ракети середньої та великої дальності. Через нестачу снарядів від жовтня Україна вже втратила майже 583 квадратні кілометри території на сході.

У BBC зазначають, що допомогти стримувати війська РФ можуть артилерійські системи, такі як HIMARS, які вже зіграли чималу роль у стриманні агресора.

“Очікуйте збільшення можливостей HIMARS в Україні і, можливо, зобов’язань щодо постачання більше танків і бойових машин Bradley”, – наголосили у виданні.

Окрім цього BBC зауважило, що Україна може отримати й ракети ATACMS, які вже готові до постачання.

“Старі системи ATACMS перебувають у країні з кінця 2023 року, але нова версія може подвоїти дальність дії до 300 км. Боротьба просувається углиб, в окупований Крим, який РФ використовує як потужну військову-морську базу, захищену повітряними цілями, і за межі півострова”, – додали у виданні.

Третя необхідність ЗСУ – артилерійські снаряди. Від початку повномасштабної війни США передали Україні 2 000 000 снарядів і у новому пакеті, ймовірно, їх буде ще більше.

У Пентагоні раніше повідомили, що мають “надійні логістичні шляхи”, які дають змогу протягом кількох днів постачати озброєння в Україну. Щобільше, основна кількість озброєння, яке США нададуть країні, найімовірніше вже поблизу українських кордонів.

Водночас куди важче буде передати озброєння безпосередньо на фронт, де не вщухають ворожі обстріли.

Окрім цього, у виданні вважають, що у новому пакеті допомоги можуть бути й винищувачі F-16. Про те, що Україні отримає винищувачі було відомо задовго до ухвалення американської допомоги, однак саме зараз Україна наблизилась до того, аби ввести F-16 у бій.

Українські пілоти продовжують навчання на винищувачах. Їх розгортання в Україні також допоможе посилити протиповітряну оборону.

США, Данія та Нідерланди сподіваються передати Україні перші F-16 протягом кількох місяців. У виданні наголосили, що винищувачі суттєво не змінять ситуацію, проте стануть важливим поповненням в арсеналі України.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.