Працівників можна забронювати лише після трьох місяців роботи: нові правила — ЄБА

Джерело: Європейська бізнес асоціація

Підприємства відтепер зможуть бронювати військовозобов’язаних співробітників, які працюють не менше трьох місяців. Проте після впровадження податкових змін цей термін скоротиться до одного місяця.

Згідно з інформацією Європейської бізнес-асоціації, до 28 лютого 2025 року всі компанії мають перепідтвердити статус критичності, щоб продовжувати здійснювати нові бронювання. До цієї дати зберігаються чинні бронювання та статуси, але нових співробітників можна буде забронювати лише після оновлення статусу. Надалі процес бронювання відбуватиметься через портал “Дія”.

Для отримання статусу критичності підприємство повинне відповідати щонайменше трьом критеріям, два з яких є обов’язковими. Це відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата на підприємстві і для працівника, якого бронюють, не менше ніж 20 тисяч гривень за останній звітний період. Третій критерій визначається серед загальних, регіональних або галузевих показників, розроблених профільними міністерствами чи обласними військовими адміністраціями.

Підприємства оборонно-промислового і паливно-енергетичного комплексів можуть забронювати 100% своїх працівників. Інші компанії мають квоту 50%. Компанії-нерезиденти подаватимуть списки через Мінекономіки, а не через “Дію”.

Бронюванню підлягають лише основні працівники, які не є сумісниками та не заброньовані в інших компаніях. Скасувати бронювання можна, але не частіше одного разу на місяць, за винятком особливих підстав, наприклад, звільнення.

Телекомунікаційна компанія Telia Lietuva повідомила, що кабель зв’язку між Литвою та Швецією в Балтійському морі, пошкоджений майже два тижні тому, полагодили. 

Еволюційний антрополог Герман Понтцер у своїй книзі “Спалювання: нові дослідження проливають світло на те, як ми насправді спалюємо калорії, худнемо і залишаємося здоровими” спростував популярні міфи про те, як саме люди спалюють калорії.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у п’ятницю, 29 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Джоселін Вільденштайн, 84-річна швейцарська світська левиця, яку називають “Жінкою-кішкою” заявила, що ніколи не лягала під ніж і уникає навіть неінвазивних процедур, таких як ботокс.

Після аналізу дій радянських керівників, у 2006 році суд визнав факт геноциду українців під час Голодомору 1932-1933 років доведеним. Закон України № 376-V визнає його наругою та приниженням Українського народу