Працівники МЗС Грузії виступили проти рішення влади щодо ЄС, один посол подав у відставку
Джерело: NewsGeorgia, Отар Бердзенішвілі/Х, Грузія Онлайн
Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.
“Протягом багатьох років грузинська дипломатія докладала всіх зусиль для приєднання Грузії до європейських і євроатлантичних структур, що є волею та історичним вибором грузинського народу. Сьогоднішня заява про виведення Грузії з порядку денного переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року не відповідає стратегічним інтересам країни”, – йдеться в заяві.
На думку авторів звернення, рішення суперечить вимогам статті 78 Конституції Грузії, в якій ідеться про курс країни на вступ до ЄС і НАТО.
Вони наголошують, що нинішня хвиля розширення ЄС “є безпрецедентною історичною можливістю для Грузії”. Вони попереджають, що відмова країни від такого шансу “призведе до негативних стратегічних наслідків”, і він може виявитися останнім.
“Крім того, затягування переговорного процесу про вступ призведе до ізоляції країни. Без підтримки західних партнерів Грузія залишається сам на сам із загрозами, які особливо посилюються на тлі процесів, що відбуваються в міжнародному та безпековому середовищі”, – йдеться в заяві.
Під зверненням підписався 91 працівник міністерства, зокрема, глави різних департаментів зовнішньополітичного відомства і дипломати, які служать за кордоном.
“За час моєї тривалої дипломатичної служби (понад 20 років) я разом зі своїми колегами активно брав участь у процесі євроатлантичної та європейської інтеграції Грузії, а також у побудові міцних і довірчих стратегічних партнерств із нашими союзниками, особливо зі США. Наші невтомні зусилля не повинні бути похитнуті або скомпрометовані за жодних обставин. Ні – насильству проти свободи волевиявлення мирних протестувальників, повна солідарність із ними!”, – написав дипломат.
28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.
- Владна партія “Грузинська мрія” висунула колишнього футболіста Міхеїла Кавелашвілі своїм кандидатом на пост президента Грузії. Вибори пройдуть 14 грудня.
- Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.
- Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднаєтесь до Заходу – повторите долю України.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
У ніч на 7 січня російські окупанти випустили по Україні 38 безпілотників.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.
7 січня землетрус магнітудою 6,8 сколихнув північні передгір’я Гімалаїв поблизу Тибету. Як наслідок – щонайменше 53 осіб загинуло, ще 62 постраждало.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.