Працівники МЗС Грузії виступили проти рішення влади щодо ЄС, один посол подав у відставку

Джерело: NewsGeorgia, Отар Бердзенішвілі/Х, Грузія Онлайн

Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.

“Протягом багатьох років грузинська дипломатія докладала всіх зусиль для приєднання Грузії до європейських і євроатлантичних структур, що є волею та історичним вибором грузинського народу. Сьогоднішня заява про виведення Грузії з порядку денного переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року не відповідає стратегічним інтересам країни”, – йдеться в заяві.

На думку авторів звернення, рішення суперечить вимогам статті 78 Конституції Грузії, в якій ідеться про курс країни на вступ до ЄС і НАТО.

Вони наголошують, що нинішня хвиля розширення ЄС “є безпрецедентною історичною можливістю для Грузії”. Вони попереджають, що відмова країни від такого шансу “призведе до негативних стратегічних наслідків”, і він може виявитися останнім.

“Крім того, затягування переговорного процесу про вступ призведе до ізоляції країни. Без підтримки західних партнерів Грузія залишається сам на сам із загрозами, які особливо посилюються на тлі процесів, що відбуваються в міжнародному та безпековому середовищі”, – йдеться в заяві.

Під зверненням підписався 91 працівник міністерства, зокрема, глави різних департаментів зовнішньополітичного відомства і дипломати, які служать за кордоном.

Посол Грузії у Болгарії Отар Бердзенішвілі подав у відставку і підтримав проєвропейських мітингувальників в Тбілісі.

“За час моєї тривалої дипломатичної служби (понад 20 років) я разом зі своїми колегами активно брав участь у процесі євроатлантичної та європейської інтеграції Грузії, а також у побудові міцних і довірчих стратегічних партнерств із нашими союзниками, особливо зі США. Наші невтомні зусилля не повинні бути похитнуті або скомпрометовані за жодних обставин. Ні – насильству проти свободи волевиявлення мирних протестувальників, повна солідарність із ними!”, – написав дипломат.

28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.

3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.

З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.