Правоохоронці ліквідували злочинне угруповання, яке ошукало українців на понад 45 млн грн

Джерело: Нацполіція України

Поліціянти ліквідували злочинне угруповання, яке під виглядом продажу дронів для ЗСУ ошукало українців на понад 45 мільйонів гривень. За даними слідства, потерпілі збирали кошти на БпЛА, аби відправити їх у зону бойових дій українським захисникам.

За результатом моніторингу пропозицій з продажу безпілотників 92 потерпілих перерахувало шахраям понад 45 мільйонів гривень. Серед ошуканих – громадяни з усіх регіонів України, різного віку й професій.

За даними слідства, потерпілих привабила запропонована шахраями ціна безпілотників, яка була на 20-25% нижчою за ринкову вартість БпЛА. Аби ввести в оману покупців, фігуранти відправили перші замовлення.

Після цього зловмисники припинили надсилати БпЛА, а коштами, отриманими від потерпілих, розпорядились на свій розсуд.

Оплата здійснювалась готівкою та шляхом перерахування коштів на  банківські картки, криптогаманці та рахунки підконтрольних їм суб’єктів господарювання. Після цього кошти виводились шляхом фіктивного придбання автозапчастин, текстилю, які не поставлялись, та туристичних послуг, які відповідно не надавались.

В організації злочинної схеми підозрюються дві жінки, які раніше вже займались шахрайством. Зокрема минулої зими, у період блекаутів, жінки продали та не поставили 40 “старлінків”, а в період бензинової кризи реалізовували недійсні паливні талони.

За цими провадженнями у 2023 році слідчі Нацполіції вже оголосили їм про підозри і скерували обвинувальні акти в суд для розгляду справи по суті.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора організаторкам та їх спільнику оголошено про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 3, 4, 5 ст. 190 Кримінального Кодексу).

Основна організаторка тривалий час переховується за кордоном, однак правоохоронці вживають заходів, щоби оголосити її в міжнародний розшук.

Двох інших фігурантів затримано і обрано їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

  • Правоохоронці викрили та повідомили про підозру шести учасникам злочинної організації, які налагодили схему постачання наркотиків, психотропних речовин та сильнодіючих лікарських засобів до Київського слідчого ізолятора.
  • Правоохоронці викрили корупційну схему під час ремонту укриття в лікарні на Полтавщині – загальна сума “відкатів” понад 1 200 000 гривень.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.