Правоохоронці Молдови попередили про плани РФ зірвати президентські вибори у країні

Джерело: Reuters

Поліція Молодови попередила про плани зірвати вибори президента країни – зокрема шляхом захоплення урядових будівель – злочинними угрупованнями під керівництвом Росії.

Вибори президента Молдови відбудуться 20 жовтня. Чинна лідерка країни Мая Санду також бере участь у виборах, сподіваючись здобути ще один президентський термін.

Одночасно з виборами у Молдові відбудеться і референдум на тему приєднання країни до Європейського Союзу. Урядовці вже звинувачують прокремлівських політиків у тому, що вони намагаються підкупити виборців, аби ті голосували проти членства у ЄС.

Очільник нацполіції Молдови Віорел Чернаутяну попередив, що інциденти, коли невідомі закидували фарбами громадські будівлі, були передвісником серйозніших подій.

“Ми дивимось на наміри таких людей. Мовиться не лише про дестабілізацію у країні чи масові безлади. Вони переслідують амбітніші цілі, аж до захоплення державних установ”, – сказав він.

Чернаутяну додав, що ті, хто стоять за вандалізмом, отримали по 5000 євро за один інцидент.

“Зрозуміло, що Росія це фінансує. Це відбувається не просто так. Ставки високі”, – наголосив він.

Раніше цього тижня Чернаутяну також повідомив, що понад 130 000 молдован були підкуплені мережею, яка фінансується з РФ, аби проголосувати прости членства у ЄС та за проросійських кандидатів. Лише у вересні Росія витратили на підкуп близько 15 000 000 доларів.

Очільником російської мережі називають бізнесмена-втікача Ілана Шора, якого минулого року заочно засудили за участь у розкраданні мільярда доларів з банків Молдови. Саме він очолив кампанію проти референдуму.

Минулого тижня правоохоронні органи Молдови повідомили, що затримали двох осіб після інцидентів із закиданням фарбою. Вони сказали, що ці чоловіки входили до групи з 20 осіб, які пройшли підготовку в Москві.

Цього тижня молдовський суд засудив сімох осіб до тюремного ув’язнення на строк до 3,5 років за масові заворушення під час антиурядових протестів минулого року.

Санду, яка звинуватила Росію в спробі повалити її, лідирує за опитуваннями громадської думки з підтримкою 27%. Ренато Усатий, який закликає до добрих відносин із Заходом і Росією, отримав 13%, а звільнений генпрокурор Олександр Стояногло, якого підтримує проросійська ліва опозиція, має 11%.

Опитування показують, що членство в ЄС на референдумі підтримують 56% виборців, а 34% виступають проти.

Три нідерландські активістки закликають вшанувати пам’ять невинних жінок, які стали жертвами полювання на відьом у XV-XVII століттях, встановивши національний пам’ятник.

Дональд Трамп, колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії, вважає, що Ізраїль має атакувати іранські ядерні об’єкти у відповідь на запуск балістичних ракет з Ірану.

Рік тому, 5 жовтня, 2023 року ворог завдав удару ракетою “Іскандер” по селу Гроза в Харківській області. Тоді загинуло 59 людей.

Внаслідок вторгнення Росії понад 140 тисяч кілометрів квадратних України забруднено мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.

Президент США Джо Байден застеріг Ізраїль від атак по нафтових родовищах Ірану, запропонувавши розглянути альтернативні способи відповіді на нещодавню масовану ракетну атаку.