Представлена Іраном нова модифікація дрона Shahed є складнішою для виявлення — речник

Джерело: телемарафон

Ірані офіційно представив нову модифікацію дрона Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вона є складнішою для виявлення.

“От зараз вже з’явилися новини, що Іран новий шахед випускає з реактивним двигуном, з різним радіолокаційним наведенням. Є різні варіанти. Цей шахед є дуже реактивним. Він пофарбований у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення. Не знаю, чи отримуватиме їх Росія, але досвід такий у цих держав є”, — сказав Ігнат.

Речник помітив, що Росія стала частіше запускати дрони у нічний час, аби ускладнити їх візуальне виявлення. У такий спосіб країна-агресор постійно змінює тактику застосування ударних БПЛА.

Юрій Ігнат нагадав, що в Україні серійно виготовляють аналог великого іранського безпілотника Shahed-136.

“В Україні вже виготовляють зразки, які долітають до Москва-сіті. Хочеться їх мати більше. Хочеться, щоб ефективніше їх застосовували, щоб масово, щоб вони були стійкими для РЕБ, щоб вони могли леліти на тисячі кілометрів, щоб Росії завдавати таких же болючих ударів, як вона завдає нам”, — сказав він.

За його словами, Повітряні сили мають засоби, що надали партнери, та, які використовують по окупованій території Криму, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.