Представлена Іраном нова модифікація дрона Shahed є складнішою для виявлення — речник

Джерело: телемарафон

Ірані офіційно представив нову модифікацію дрона Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вона є складнішою для виявлення.

“От зараз вже з’явилися новини, що Іран новий шахед випускає з реактивним двигуном, з різним радіолокаційним наведенням. Є різні варіанти. Цей шахед є дуже реактивним. Він пофарбований у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення. Не знаю, чи отримуватиме їх Росія, але досвід такий у цих держав є”, — сказав Ігнат.

Речник помітив, що Росія стала частіше запускати дрони у нічний час, аби ускладнити їх візуальне виявлення. У такий спосіб країна-агресор постійно змінює тактику застосування ударних БПЛА.

Юрій Ігнат нагадав, що в Україні серійно виготовляють аналог великого іранського безпілотника Shahed-136.

“В Україні вже виготовляють зразки, які долітають до Москва-сіті. Хочеться їх мати більше. Хочеться, щоб ефективніше їх застосовували, щоб масово, щоб вони були стійкими для РЕБ, щоб вони могли леліти на тисячі кілометрів, щоб Росії завдавати таких же болючих ударів, як вона завдає нам”, — сказав він.

За його словами, Повітряні сили мають засоби, що надали партнери, та, які використовують по окупованій території Криму, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

11 травня в Києво-Печерській лаврі відбувся Архієрейський Собор автокефальної Української Православної Церкви, на якому було проголошено анафему російському президенту Володимиру Путіну.

Українці з посвідкою на проживання та роботою зможуть залишатися в Німеччині. Рішення оголошено попри прагнення уряду України повертати громадян, які проживають за кордоном, для участі у війні проти Росії.

В Україні триває 809-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 482 тисячі осіб.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

Протягом доби зафіксовано 155 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 118 авіаційних ударів, здійснив 120 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.