Представники МАГАТЕ виявили протипіхотні міни на Запорізькій АЕС
Джерело: Держатомрегулювання з посиланням на заяву гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі.
Представники постійної моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС під час обходу території промислового майданчика станції виявили декілька протипіхотних мін.
Зокрема, міни виявлено у буферній зоні між внутрішнім і зовнішнім периметром станції.
За словами експертів МАГАТЕ, міни знаходились в зоні обмеженого доступу, яка недоступна для персоналу станції.
“Наявність вибухових речовин на майданчику не відповідає стандартам безпеки МАГАТЕ та інструкціям з ядерної безпеки та створює додатковий психологічний тиск на персонал станції – навіть якщо попередня оцінка МАГАТЕ полягає в тому, що будь-який підрив цих мін не повинен вплинути на системи ядерної безпеки та захищеності майданчика”, – заявив Рафаель Гроссі.
Він також додав, що експерти МАГАТЕ так і не отримали доступу до дахів реакторів ЗАЕС та їх машинних залів, у тому числі енергоблоків №№3 і 4, які викликають особливий інтерес у представників постійної моніторингової місії.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
- Станом на 20 липня 2023 року енергоблок №5 Запорізької АЕС продовжує експлуатуватися у режимі “гарячого зупину”, що є порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки.
- Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатому”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.