Представники США та Талібану обговорили економіку, права людини й боротьбу з наркоторгівлею

Джерело: DW

1 серпня представники США та правлячого в Афганістані ісламського радикального руху “Талібан” зібралися у столиці Катару — місті Доха для дводенних переговорів. Вашингтон відкритий до подальших технічних переговорів з талібами про економічну стабільність та боротьбу з наркоторгівлею, повідомив Держдепартамент США після першого раунду зустрічі.

Держдеп з похвалою відгукнувся про покращення фінансової ситуації в Афганістані, зокрема зниження інфляції, а також щодо скорочення посівів опіумного маку в межах введеної у 2022 році заборони. Також у США висловили готовність до продовження співпраці у боротьби з наркотиками.

Разом з тим, США стурбовані погіршенням ситуації з правами людини в Афганістані та знову закликали “Талібан” скасувати заборону на здобуття дівчатками середньої освіти, дозволити жінкам займатися професійною діяльністю і звільнити американців, котрі перебувають під вартою.

Своєю чергою, таліби закликали скасувати заборону на пересування та інші обмеження для лідерів “Талібану”, а також повернути іноземні активи афганського Центробанку.

Попри початкові обіцянки більш поміркованого правління, ніж під час свого попереднього перебування при владі, Талібан запровадив жорсткі заходи після того, як захопив владу у країні в 2021 році.

Дівчатам заборонено навчатися після шостого класу. Жінкам заборонено працювати, вчитися, подорожувати без супроводу чоловіків і навіть відвідувати парки.

20 грудня стало відомо, що уряд Талібану зупинив навчання в університетах для всіх студенток в Афганістані. Попри критику цього кроку з боку світової спільноти, таліби не відмовилися від цього рішення.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.

Уночі 24 червня російські окупанти атакували хлібокомбінат у Глухові на Сумщині.