Прем’єр-міністерка Естонії: у нас немає плану Б, якщо Росія переможе у війні
Джерело: BBC News
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що у них “немає плану Б” на випадок, якщо Україна не переможе у війні проти Росії.
“У нас немає плану Б щодо російської перемоги, тому що тоді ми перестали б зосереджуватися на плані А”, – сказала вона.
Так званий “план А” полягає в тому, щоб допомогти Україні відбити російське вторгнення.
“Ми не повинні піддаватися песимізму. Перемога в Україні – це не лише територія. Якщо Україна приєднається до НАТО, навіть без території, то це перемога, тому що вона буде розміщена під парасолькою НАТО”, – сказала Каллас.
Естонії з перших днів повномасштабного вторгнення підтримує Україну й пожертвувала у військову допомогу вже понад 1% свого ВВП.
“Якби кожна країна НАТО зробила це — Україна виграла б”, – заявила прем’єр-міністерка.
- Під час зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками естонської делегації стало відомо, що Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури.
- Уряд Естонії “серйозно” обговорює можливість відправки військ на захід України, щоб взяти на себе непрямі бойові дії, “тилові” завдання українських сил, аби звільнити останні для протистояння на фронті, заявив радник президента країни з питань національної безпеки Мадіс Ролл.
- Депутати парламенту Естонії в середу, 15 травня, прийняли закон, який дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, завданих Україні від війни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.