Прем’єр-міністерка Естонії: у нас немає плану Б, якщо Росія переможе у війні

Джерело: BBC News

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що у них “немає плану Б” на випадок, якщо Україна не переможе у війні проти Росії.

“У нас немає плану Б щодо російської перемоги, тому що тоді ми перестали б зосереджуватися на плані А”, – сказала вона.

Так званий “план А” полягає в тому, щоб допомогти Україні відбити російське вторгнення.

“Ми не повинні піддаватися песимізму. Перемога в Україні – це не лише територія. Якщо Україна приєднається до НАТО, навіть без території, то це перемога, тому що вона буде розміщена під парасолькою НАТО”, – сказала Каллас.

Естонії з перших днів повномасштабного вторгнення підтримує Україну й пожертвувала у військову допомогу вже понад 1% свого ВВП.

“Якби кожна країна НАТО зробила це — Україна виграла б”, – заявила прем’єр-міністерка.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.