Прем’єр-міністр Словаччини зазнав поранення під час стрілянини: його доставили до лікарні

Джерело: The Guardian, Reuters

За повідомленням ЗМІ, в середу, 15 травня, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зазнав поранень в результаті стрілянини після засідання уряду.

Стрілянина відбулась перед культурним громадським центром у місті Гандлова (Словаччина), де проходило засідання уряду.

Прем’єр-міністра доставили до лікарні.

Свідок видання повідомив Reuters, що чув кілька пострілів та бачив, як співробітники служби безпеки заштовхали когось в автомобіль і поїхали.

Фото: Reuters

Свідок також заявив, що поліція затримала чоловіка.

Фото: Reuters

Президентка Словаччини Зузана Чапутова засудила “жорстокий” напад та побажала Фіцо одужання.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.