Прем’єр Словаччини Фіцо заявив, що на боці України воюють нацисти
Джерело: Teraz та МЗС України
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що на боці України воюють нацисти. Виступаючи на заході вшанування пам’яті жертв Голокосту в словацькому місті Середь, він наголосив на тому, що міжнародна спільнота ігнорує факт наявності військових формувань в Україні, які використовують нацистську символіку.
“Ми всі говоримо про фашизм, нацизм і водночас мовчки толеруємо те, що по Україні бігають війська, які мають дуже чітке позначення, які пов’язані з рухами, які ми сьогодні вважаємо небезпечними й забороненими. Оскільки це геополітична битва, це нікого не хвилює”, — зазначив Фіцо.
Він також додав, що міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти участі таких військ у конфлікті.
Міністерство закордонних справ України висловило розчарування словами словацького прем’єра. У відомстві наголосили, що такі заяви суперечать рівню довіри та співпраці між Україною і Словаччиною.
“Українські воїни нині захищають своїх рідних, домівки та країну, а також всю Європу та вільний світ від російських загарбників, позначених латинськими літерами “Z” — символом фашистської естетики сучасної росії. Для українців протидія російській агресії є продовженням історії опору нашого народу тоталітарним режимам у минулому столітті”, — заявили в МЗС України.
Також у Міністерстві підкреслили, що очікують подальшої підтримки Словаччини та інших європейських партнерів у боротьбі проти сучасного російського зла, яке принесло в Україну жорстокість, небачену з часів Другої світової війни.
- Європейський Союз готує пропозицію щодо санкцій проти Словаччини через порушення демократичних принципів, що може призвести до припинення фінансування з фондів ЄС.
- На початку вересня експорт сирої нафти з Росії в Угорщину та Словаччину через Україну значно зріс. Зауважується, що ПАТ “Татнєфть” та інші виробники замінили барелі ПАТ “Лукойл”, що потрапив під санкції.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.