Росія збільшила постачання нафти до Угорщини та Словаччини – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
На початку вересня експорт сирої нафти з Росії в Угорщину та Словаччину через Україну значно зріс. Зауважується, що ПАТ “Татнєфть” та інші виробники замінили барелі ПАТ “Лукойл”, що потрапив під санкції.
Київ посилив обмеження проти другого за величиною виробника нафти в Росії через військову агресію Кремля, фактично заборонивши компанії транзит нафти через свою територію на початку цього літа. Санкції проти “Лукойлу” торкнулися Угорщини та Словаччини, країн, котрі не мають виходу до моря, і які продовжували імпортувати російські барелі через нафтопровід “Дружба” через Україну після отримання тимчасового виключення з енергетичних санкцій Європейського Союзу.
Середньодобовий експорт до Словаччини зріс на 17% до 18 300 тонн 1-4 вересня порівняно із середнім показником за серпень. Тоді як щоденні постачання в Угорщину досягли 9 300 тонн, що на 40% більше ніж середній показник минулого місяця – 5 500 тонн.
Російський “Лукойл” дійсно припинив постачання нафти через Україну, проте, зауважується, що його обсяги замінили інші виробники, зокрема “Татнєфть”.
В агентстві припускають, що це може означати, що Угорщина та Словаччина отримають на початку вересня основну частину російського постачання, замовленого на цей місяць, з меншими щоденними обсягами.
Нещодавно Словаччина та Угорщина поскаржилися в Брюссель на рішення України включити “Лукойл” у свій список санкцій, заявивши, що це заважає їм купувати російську нафту. Угорщина надала Комісії додаткову інформацію з цього питання, яку Комісія проаналізує.
Однак, Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини виступити посередником у процедурі консультацій з Україною щодо санкцій, запроваджених проти російської нафтовидобувної компанії “Лукойл”, повідомив у п’ятницю речник Комісії.
Довідка. Україна запровадила санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, котрі включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зателефонував главі українського уряду Денису Шмигалю зі скаргами на санкції проти РФ, через які його країна припинила отримувати нафту.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Словаччина пригрозила Україні запровадити “взаємні заходи” через припинення транзиту нафти російської компанії “Лукойл”. Президент Словаччини Пітер Пеллегріні та міністр оборони Роберт Калиняк висловили незадоволення рішенням України.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.