Прем’єр Словаччини поскаржився українському уряду на санкції проти російського «Лукойл»

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зателефонував главі українського уряду Денису Шмигалю зі скаргами на санкції проти РФ, через які його країна припинила отримувати нафту.

Словаччина припинила отримувати нафту з РФ після того, як Україна внесла російську групу “Лукойл” до санкційного списку. Фіцо ж наголосив Шмигалю, що Словаччина “не буде заручником” російсько-українських відносин.

Окрім Словаччини, на припинення постачання нафти цього тижня поскаржилась і Угорщина. Припинення постачання – це результат запровадження Україною заборони на транзит ресурсів компанії “Лукойл” через свою територію.

Через припинення транзиту Словаччина втратила частину поставок для нафтопереробного заводу Slovnaft, який належить угорській нафтогазовій групі “MOL”.

За даними Фіцо, завод втратить 40% нафти, яку отримував для перероблювання. Це вдарить по ринках Словаччини та може припинення постачання дизельного пального Slovnaft до України.

“Включення “Лукойлу” до санкційного списку – ще один приклад безглуздих санкцій, які шкодять не РФ, а головним чином деяким державам (Євросоюзу), що є неприйнятним”, – наголосили в офісі Фіцо.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.