Премʼєра Сербії відправили у відставку на тлі протестів
Джерело: RTS
Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
Наприкінці січня Вучевич оголошував, що подає заяву про відставку.
Новий уряд мають призначити за 30 днів. Якщо цього не зроблять до 18 квітня, у країні проведуть позачергові парламентські вибори.
Передісторія
1 листопада 2024 року обвалився відремонтований дах на залізничному вокзалі в місті Новий Сад (друге за кількістю населення місто в Сербії). Тоді цього загинуло 15 людей.
Внаслідок цього в країні розпочались масштабні протести студентів та опозиції. Мітингарі вимагають покарання винних у катастрофі та звинувачують владу у повільному розслідуванні, а також в корупції і кумівстві, що призвело до неякісного будівництва.
Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
- У Сербії вже кілька місяців тривають протести проти чинного глави держави Александра Вучича. У межах протестів мітингувальники заблокували роботу офісів державного телебачення.
- Сербські опозиційні депутати кинули димові шашки і сльозогінний газ у парламенті на знак протесту проти уряду і на підтримку студентів-демонстрантів, а один із законодавців отримав інсульт.
Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.