Препарати від ожиріння і діабету Ozempic і Wegovy знижують ризик розвитку деяких видів раку

Джерело: CNN

Популярні ліки проти ожиріння та діабету Ozempic і Wegovy можуть допомогти знизити ризик розвитку деяких видів раку.

Люди з надмірною вагою мають вищий ризик захворіти на 13 видів раку. Цей ризик зростає, чим довше людина має зайву вагу та чим більше вона набирає цієї зайвої ваги.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, близько 40% нових діагнозів раку пов’язані із зайвою вагою. У 2021 році було близько 170 нових діагнозів на кожні 100 000 людей, свідчать дані CDC.

Та згідно з новим дослідженням, опублікованим у JAMA Network Open, люди з діабетом другого типу, які лікуються препаратами класу GLP-1 – такими як Ozempic і Wegovy – мали значно меншу ймовірність захворіти на 10 з 13 видів раку, пов’язаних з ожирінням, аніж ті, хто лікуються інсуліном.

Зокрема, більш ніж на половину знизився рівень розвитку раку жовчного міхура, менінгіоми, раку підшлункової залози, гепатоцелюлярної карциноми (різновид раку печінки). Також значно знизився ризик розвитку раку яєчників, колоректального раку, множинної мієломи, раку стравоходу, раку ендометрія та раку нирок.

Водночас ці препарати не допомагають знизити ризик розвитку раку молочної залози у постменопаузі – найпоширеніший вид раку, пов’язаний з ожирінням.

Не впливають препарати і на зменшення ризику розвитку раку шлунка та щитовидної залози.

За даними CDC, надмірна вага може спричинити зміни в організмі, такі як тривале запалення та вищий за норму рівень інсуліну, інсуліноподібного фактора росту та статевих гормонів, які можуть спричинити рак. А ліки GLP-1 взаємодіють із системами, пов’язаними з виробництвом інсуліну.

Для дослідження фахівці проаналізували медичні записи майже 1,7 млн осіб з діабетом другого типу за понад десятиліття.

Потрібна додаткова інформація про те, як знижений ризик раку може бути пов’язаний із масштабом втрати ваги, але результати надають “попередні докази потенційної користі GLP-1RAs для профілактики раку в групах високого ризику та підтверджують подальші доклінічні та клінічні дослідження” написали автори дослідження.

  • Нове дослідження виявило, що пацієнти, які приймають препарати Ozempic або Wegovy для лікування діабету та ожиріння, можуть зазнати підвищеного ризику сліпоти. У медичному журналі JAMA Ophthalmology написали, що цей діагноз має назву неартеріїтична передня ішемічна нейропатія зорового нерва (NAION). Це може призвести до раптової втрати зору на одне око.
  • За результатами клінічного дослідження виявилося, що лікарський препарат “Оземпік” знижує ризик ускладнень хронічної хвороби нирок.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.