Президент Бразилії заявив, що не він має вирішувати, чи арештовувати Путіна у разі його візиту

Джерело: Reuters

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що не він має вирішувати, чи слід арештовувати російського диктатора Володимира Путіна, якщо той наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро. Цим питанням має займатися судова система Бразилії.

“Якщо Путін вирішить приєднатися (до саміту наступного року – ред.), то рішення (про можливий арешт – ред.) має приймати судова влада, а не мій уряд”, – сказав президент Бразилії.

Це пов’язано з тим, що Бразилія підписала Римський статут, який призвів до заснування МКС.

“Я хочу знати, чому США, Індія та Китай не підписали договір МКС, і чому наша країна підписала його”, – додав він.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.