Президент Бразилії заявив, що світ втомився від війни Росії в Україні
Джерело: Bloomberg
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що світ втомився від війни Росії в Україні, і він наполягає на мирних зусиллях вирішити “конфлікт”.
“Світ починає втомлюватися. Країни починають втомлюватися. Тож настане момент, коли буде мир. І тоді має бути група країн, здатних розмовляти з Росією і розмовляти з Україною”, – сказав Лула журналістам у Брюсселі в середу, 19 липня.
На дводенному саміті лідерів Європейського Союзу та Латинської Америки Лула уникав називати Росію винуватою у війні, заявивши натомість, що президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден також винні в тому, що не змогли продовжити переговори з Путіним.
За словами одного високопоставленого дипломата, Лула боявся засмутити Росію.
Коли канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідав Латинську Америку в січні, Лула відхилив його прохання надіслати боєприпаси в Україну. Бразилія також відмовилася брати участь у санкціях.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.