Президент Чехії підтвердив готовність направити війська до України в складі іноземної місії
Джерело: “Європейська правда”
Президент Чехії Петр Павел заявив, що країна готова долучитися до міжнародної місії, яка відправить війська в Україну у разі досягнення мирної угоди.
Він зазначив країни з так званої “коаліції рішучих”, говорячи про частини гарантій безпеки для України.
На запитання, чи вважає він Чехію частиною цієї коаліції, Павел відповів: “Ми вже зараз є частиною цієї коаліції”.
“І я вірю, що як тільки з’явиться розуміння того, що існує є спільна воля до розгортання сил, то Чехія буде частиною цієї коаліції”, – зазначив він.
Коментуючи скептичні думки всередині Чехії щодо відправки військ в Україну, Павел зазначив, що “різні політики можуть мати різні погляди”.
“Але якщо буде сильна група європейських держав, які готові надати Україні такі гарантії безпеки, то я глибоко переконаний, що Чехія повинна бути однією з них. Я розумію, що це звучить як кліше, але я щиро вірю, що ми робимо це значною мірою для самих себе”, – сказав Петр Павел.
- 1 березня президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”.
- З початку повномасштабної війни РФ проти України президент Чехії Петр Павел видав дозвіл на вступ до лав Збройних сил України 60 чеським громадянам.
- Уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.