Президент Чехії закликав Україну будувати реалістичніші сценарії закінчення війни

Джерело: NYT

Президент Чехії Петр Павел, колишній генерал НАТО, котрий активно виступає на підтримку України, зауважив, що Київ має погодитися з тим, що деякі території можуть залишатися під контролем Росії, принаймні “тимчасово”.

З огляду на те, що дружні до Росії популістські лідери, такі як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, підривають європейську єдність, а втома від 19 місяців війни “зростає повсюди”, Україні потрібно буде бути реалістом щодо своїх перспектив повернення території, окупованої Росією, – заявив пан Павло. – Найімовірнішим результатом війни – буде те, що частина української території тимчасово опиниться під російською окупацією.

Павел прогнозує, що ситуація може затягнутися на роки, і кінець війни, ймовірно, буде десь посередині, без поразки жодної зі сторін.

Ні Україна, ні Росія, пояснив Павел, не можуть розраховувати на забезпечення своїх максималістських цілей. Для України це включає повернення всієї території, включно з Кримом. Для Росії це вимога, щоб Україна офіційно поступилася землями, на які претендує Москва, включаючи чотири регіони, які лише частково контролюються російськими військами.

Говорити про поразку України чи поразку Росії, цього просто не станеться, — наголосив він, — тому кінець буде десь посередині.

Також Павел відкинув як “нісенітницю” наполегливі заклики популістських лідерів, таких як Орбан, про те, що Україна повинна негайно просити про мир і припинити виснажувати ресурси, які краще витрачати на внутрішні потреби Європи.

Однак, за його словами, українці повинні бути “реалістичними щодо підтримки, яку вони можуть отримати”.

Додамо, президент Володимир Зеленський представить “план перемоги” для України під час свого візиту до Сполучених Штатів. Цей план передбачає продовження військової операції Збройних сил України в Курській області та отримання новітніх видів озброєнь від західних партнерів, заявляють журналісти.

За інформацією, у плані також передбачені гарантії безпеки для України з боку західних країн, подібні до пакту про взаємну оборону при вступі до НАТО, а також міжнародна фінансова підтримка для української економіки.

Зеленський вирушає на Генеральну Асамблею ООН у Нью-Йорку, а потім відвідає Вашингтон для зустрічі з президентом США Джо Байденом. Метою візиту є заручитися підтримкою для плану, який має змусити Росію розпочати переговори з Україною.

The Times повідомляє, що серед вимог Зеленського — отримання гарантій безпеки, щоб уникнути тиску на Україну для укладення невигідної мирної угоди в майбутньому. Також він закликав до негайної підтримки з боку Байдена та інших західних лідерів, щоб Україна могла вийти на переговори з позиції сили до кінця року.

Основні пункти плану, за даними журналістів, включають:

  • гарантії безпеки від Заходу, схожі на пакт про взаємну оборону;
  • продовження операцій ЗСУ в Курській області для отримання стратегічної переваги;
  • запит на сучасні види озброєння;
  • міжнародну фінансову допомогу для відновлення економіки України.

Крім зустрічі з Байденом, Зеленський планує представити свій план кандидатам у президенти США, зокрема віцепрезидентці Камалі Гарріс та Дональду Трампу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.