Президент Фінляндії назвав три етапи досягнення миру в Україні
Джерело: TPKanslia
Президент Фінляндії Александер Стубб у межах Мюнхенської конференції наголосив, що Україна має вести переговори з Росією виключно з позиції сили.
Стубб представив триетапний план, котрий має призвести до стійкого тривалого миру.
Так, на його переконання, перший етап — це попередні переговори.
І це той момент, коли ми маємо переозброїти Україну і чинити максимальний тиск на РФ. Це означає санкції та заморожування російських активів, щоб Україна почала ці переговори з позиції сили, — пояснив глава Фінляндії.
Другий етап, запропонований фінським президентом, — припинення вогню під зовнішнім моніторингом.
Потрібна система підтримки режиму припинення вогню. У зв’язку з цим я б сказав, що це спільна робота України, Європи та Америки. Іншими словами, українці беруть на себе ініціативу, Європа надає підтримку, а США забезпечують безпеку. Якщо росія коли-небудь знову нападе на Україну, Україна повинна автоматично отримати членство в НАТО.
Зрештою, третій етап передбачає мирні переговори, котрій можуть тривати “певний час”. На цьому етапі розглядатимуться складніші питання, зокрема територіальні суперечки, гарантії безпеки та компенсації.
Тоді як заключним етапом, наголошує Стубб, були б реальні мирні переговори, на яких детально розглянули б питання території, безпеки, репарацій та відбудови.
Додамо, Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
12 грудня 2024 року міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен заявив, що розширення співпраці Росії з Китаєм, Іраном, Північною Кореєю та іншими її глобальними союзниками є серйозною довгостроковою загрозою для європейських країн.
Додамо, на тлі дипломатичних кроків президента США Дональда Трампа та його команди, агентство Bloomberg розповіло про три можливі сценарії завершення російсько-української війни.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що США не повинні йти на поступки Росії щодо України ще до початку переговорів. За його словами, це стосується як можливого членства України в НАТО, так і будь-яких територіальних компромісів.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.
- Глава Пентагону Піт Гегстет вважає, що розмова президентів США та РФ, а також швидке просування миру не є зрадою України.
- Професор міжнародної політики Карло Масала прокоментував телефонну розмову президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. На його думку, це фактично може означати перемогу Путіна.
У ніч на 20 лютого російські війська вдарили керованою авіабомбою по багатоповерхівці у Дніпровському районі Херсона.
Президент США Дональд Трамп вкотре українського президента Володимира Зеленського. Цього разу звинувативши у витрачанні американської допомоги та створенні диктатури через відсутність виборів. На допис глави Білого дому зреагували також українці, опублікувавши власні коментарі під постом Трампа.
Ввечері 19 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зателефонував президенту України Володимиру Зеленському й “наголосив на необхідності того, щоб усі працювали спільно”.
Спеціальний представник президента США з питання врегулювання російсько-української війни Кіт Келлог 19 лютого зустрівся у Києві з Головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським, підтвердив президент у вечірньому відеозверненні.
Президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.