Президент Ірану наклав вето на закон про обов’язкове носіння хіджабу

Джерело: Hamshahri

В Ірані розгорівся конфлікт в уряді через закон про хіджаб. Новий закон, ухвалений парламентом, посилює вимоги до обов’язкового носіння хіджабу для жінок та передбачає суворі покарання за його порушення. Однак президент Ірану Масуд Пезешкіан наклав вето на цей закон, побоюючись, що він може спричинити нові суспільні заворушення.

Зауважується, що президент передав питання до Вищої ради національної безпеки — головного органу, який ухвалює ключові рішення в Ірані. Цей крок може призвести до часткового скасування закону. Нове законодавство запроваджувало суворі заходи, включаючи штрафи, заборону виїзду за кордон і конфіскацію майна, особливо відомих осіб.

Нещодавно інцидент з іранською музиканткою Парасту Ахмаді, котра виступила без хіджабу та опублікувала запис на YouTube, викликав суспільний резонанс. Її спільно з учасниками групи заарештували за “порушення ісламських норм”, проте невдовзі відпустили.

На тлі суспільного тиску та розбіжностей в уряді ухвалення закону було тимчасово припинено. Попри погрози покарань, багато жінок у великих містах Ірану продовжують відкрито виступати проти обов’язкового носіння хіджабу.

Додамо, Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджаба в громадських місцях.

Іранський адвокат з прав людини Хоссейн Раїсі заявив, що ідея клініки для лікування жінок, які не дотримуються законів про носіння хіджаба, “не є ані ісламською, ані не узгоджується з іранським законодавством”.

Він також сказав, що викликає занепокоєння те, що заява надійшла від Департаменту жінок і сім’ї Тегеранського штабу з просування доброчесності та запобігання гріхам, який підпадає під пряме керівництво верховного лідера Алі Хаменеї.

У південній частині Чехії під час показу історичних зразків військової техніки перекинувся бронетранспортер, внаслідок чого загинули двоє людей.

Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп повідомив, що “швидше за все” надасть соціальній мережі TikTok 90-денне відтермінування від заборони в США.

Сьогодні, 18 січня 600 шведських солдатів прибули до Латвії, розпочавши першу наземну операцію Швеції як союзника НАТО.

Внаслідок епідемії пташиного грипу ціни на яйця в Сполучених Штатах Америки різко зросли. За рік яйця подорожчали на 40%.

Внаслідок перекидання та вибуху бензовоза на півночі Нігерії щонайменше 70 людей загинули.