Президент Ізраїлю заперечив причетність країни до атак на пейджери в Лівані
Джерело: Іцхак Герцог в інтервʼю Sky News
Президент Ізраїлю Іцхак Герцог заперечив інформацію щодо причетності спецслужб країни до підриву пейджерів членів угруповання “Хезболла” у Лівані. Глава країни заявив, що ліванське угруповання має чимало ворогів.
Так, Герцог відкинув будь-який звʼязок з “тією чи іншою операцією”.
У “Хезболли” багато ворогів. “Хезболла” душить Ліван, руйнує Ліван, створюючи хаос знову… Ми тут для того, щоб захищатися. Це все, що ми робимо. І ми ясно даємо зрозуміти, що маємо вжити заходів. Як вчинила б будь-яка нормальна країна, як вчинила б Велика Британія або будь-яка інша суверенна нація, щоб захистити свій народ”, – наголосив він.
Окрім того, глава держави зауважив, що Ізраїль не зацікавлений у війні з Ліваном.
Зауважимо, 18 вересня, вдруге за кілька днів пролунала серія вибухів у Лівані.
Ручні рації та радіоприймачі, які використовує ліванське збройне угруповання “Хезболла”, детонували на півдні країни та у південних передмістях Бейрута. Ці пристрої придбали п’ять місяців тому, приблизно в той же час, що й пейджери, які вибухнули напередодні.
Сьогодні угруповання “Хезболла” оголосило про атаку на ізраїльські артилерійські позиції ракетами. Це стало першим ударом по Ізраїлю після вибухів пейджерів, які поранили тисячі його членів у Лівані.
Кількість загиблих внаслідок вибухів 17 вересня зросла до 12, включаючи двох дітей, а близько 3000 осіб, зокрема багато бойовиків та посол Ірану в Бейруті, зазнали поранень.
- За повідомленням ЗМІ, пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, в які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).
- За даними ЗМІ, зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю (Моссад) кілька місяців тому заклала вибухівку у 5000 пейджерів, які отримали члени ліванського угруповання Хезболла.
Уночі 14 листопада російські окупанти традиційно атакували Україну низкою безпілотників.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Після того, як КНДР відправила свої війська на допомогу РФ у війні проти України, у Південній Кореї задумались про пряме постачання озброєння українській армії. Та перемога Дональда Трампа у США змусила Сеул знову засумніватись у цьому рішенні.
Чинний та майбутній президенти США – Джо Байден і Дональд Трамп – провели зустріч в Овальному кабінеті Білого дому, в межах якої обговорили Україну і Близький Схід.
Триває 995-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 716 тисяч осіб.