Президент Ізраїлю заперечив причетність країни до атак на пейджери в Лівані
Джерело: Іцхак Герцог в інтервʼю Sky News
Президент Ізраїлю Іцхак Герцог заперечив інформацію щодо причетності спецслужб країни до підриву пейджерів членів угруповання “Хезболла” у Лівані. Глава країни заявив, що ліванське угруповання має чимало ворогів.
Так, Герцог відкинув будь-який звʼязок з “тією чи іншою операцією”.
У “Хезболли” багато ворогів. “Хезболла” душить Ліван, руйнує Ліван, створюючи хаос знову… Ми тут для того, щоб захищатися. Це все, що ми робимо. І ми ясно даємо зрозуміти, що маємо вжити заходів. Як вчинила б будь-яка нормальна країна, як вчинила б Велика Британія або будь-яка інша суверенна нація, щоб захистити свій народ”, – наголосив він.
Окрім того, глава держави зауважив, що Ізраїль не зацікавлений у війні з Ліваном.
Зауважимо, 18 вересня, вдруге за кілька днів пролунала серія вибухів у Лівані.
Ручні рації та радіоприймачі, які використовує ліванське збройне угруповання “Хезболла”, детонували на півдні країни та у південних передмістях Бейрута. Ці пристрої придбали п’ять місяців тому, приблизно в той же час, що й пейджери, які вибухнули напередодні.
Сьогодні угруповання “Хезболла” оголосило про атаку на ізраїльські артилерійські позиції ракетами. Це стало першим ударом по Ізраїлю після вибухів пейджерів, які поранили тисячі його членів у Лівані.
Кількість загиблих внаслідок вибухів 17 вересня зросла до 12, включаючи двох дітей, а близько 3000 осіб, зокрема багато бойовиків та посол Ірану в Бейруті, зазнали поранень.
- За повідомленням ЗМІ, пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, в які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).
- За даними ЗМІ, зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю (Моссад) кілька місяців тому заклала вибухівку у 5000 пейджерів, які отримали члени ліванського угруповання Хезболла.
В Україні сотні тисяч абонентів залишились без електроенергії після ранкових ракетних обстрілів РФ. Чи не найбільше постраждали західні регіони. По всій Україні діють екстрені відключення.
Франція визнала, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має дипломатичний імунітет на її території щодо ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС). Міністерство закордонних справ Франції заявило, що ця позиція базується на тому, що Ізраїль не є підписантом Римського статуту, засновницького документа МКС.
Володимир Бірчак – історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання “Історична правда”, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху та військовий ЗСУ – зреагував на те, що Україна дозволила полякам проводити ексгумацію жертв Волинської трагедії.
Протягом ранку 28 листопада РФ двічі завдала ракетного удару по Україні. Спершу було запущено ракети з Чорного моря. Після відбиття цієї атаки у повітряний простір увійшли ракети, випущені з авіації.
Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.