Президент Литви та премʼєр-міністр Норвегії відвідали місця російських воєнних злочинів у Бучі

Джерело: Андрій Костін у Twitter

Сьогодні, 24 серпня, генеральний прокурор Андрій Костін разом із президентом Литви Ґітанасом Науседою та прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере в Бучі вшанували пам’ять тих, кого безжально вбили росіяни під час окупації Київщини.

Зображення: Офіс генпрокурора/telegram

“У цей особливий день важливо пам’ятати кожну жертву неспровокованої агресії Росії”, – зазначив Андрій Костін.

Він також додав, що “бучанська різанина” увійшла в історію як один із найжахливіших злочинів 21 століття, що має явні ознаки геноциду. За його словами, стратегію Росії спрямовано на позбавлення України незалежності та знищення нашої ідентичності.

Зображення: Офіс генпрокурора/telegram

Зокрема, він зауважив, що – завдяки мужності Сил Оборони та неоціненному внеску союзників – плани Кремля зазнають краху. Однак, подальша консолідація необхідна, щоб усі винні понесли справедливе покарання.

“Архітектура безпеки сучасного світу напряму залежить від створення ефективного механізму відповідальності, який унеможливить повторення подібних звірств”, – резюмував генеральний прокурор України.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.