Президент Німеччини відправив у відставку уряд Шольца

Джерело: tagesschau

25 березня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вручив свідоцтва про відставку федеральному канцлеру Олафу Шольцу та 14 міністрам його уряду. Церемонія відбулася в президентському палаці Бельвю в центрі Берліна.

Штайнмаєр назвав Шольца “голосом розуму” і похвалив “величезні зусилля” канцлера та уряду.

Згідно зі статтею 69 Основного закону ФРН, канцлер і міністри припиняють виконувати свої обов’язки в день скликання нового Бундестагу. Перше засідання нового складу парламенту відбулося 25 березня.

Однак Штайнмаєр попросив Шольца та міністрів залишатися на посадах ще кілька тижнів у статусі виконувачів обов’язків. Така процедура також передбачена законодавством.

Канцлер і міністри продовжать роботу до формування нового уряду.

Раніше Фрідріх Мерц пообіцяв створити його до Великодня, який цього року припадає на 20 квітня.

Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

Додамо, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону щонайменше на 30 мільярдів євро.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.