Президент підписав закон про заборону РПЦ в Україні

Джерело: вебсайт Верховної Ради

24 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій, який забороняє зв’язок з РПЦ.

Зауважимо, що у своєму вітальному відеозверненні з нагоди Дня Незалежності України Зеленський також висловився про свободу української церкви від російського впливу.

“Українське православ’я сьогодні робить крок до визволення від московських чортів”, – сказав глава держави.

Додамо, що нардепи проголосували за проєкт закону про заборону РПЦ в Україні цього тижня, 20 серпня.

Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що закон набере чинності через 30 днів після підписання Президентом та опублікування. Після цього Державна служба етнополітики і свободи совісті отримає можливість перевіряти релігійні організації України на предмет афілійованості з РПЦ.

У січні 2023 року, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№ 8371). Почати його розгляд вдалось лише через 10 місяців – у жовтні 2023 року в першому читанні заборону УПЦ (МП) підтримали 267 депутатів. 5 березня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, фіналізував документ та підготував його до другого читання.

  • Після голосування за законопроєкт, який може заборонити діяльність УПЦ МП, митрополит Климент заявив, що УПЦ продовжить діяти, а будь-які спроби її заборонити можуть дискредитувати тих, хто цього прагне.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.