Президент підписав законопроєкт про угоди зі слідством

Джерело: законопроєкт №12039

31 жовтня Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вдосконалює механізм угод зі слідством.

Зауважимо, 29 жовтня Рада ухваленим законопроєктом запровадила нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення, ніж вимагає кодекс.

Водночас суд зможе визначити як додаткове покарання досить великий штраф:

  • за нетяжкі злочини: від 20 тис. до 120 тис. НМДГ
  • за тяжкі злочини: від 120 тис. до 6 млн. НМДГ.
  • за особливо тяжкі злочини: від 270 тис. до 12 млн. НМДГ

Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено. Водночас цей інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за вийнятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора.

У випадку, коли мова про злочини меншої тяжкості, і якщо це невеликі схеми без співучасників, то зменшене ув’язнення зможе отримати фігурант, який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф та може отримати додатково конфіскацію

На думку ЦПК, документ не містить шкідливих норм. На відміну від попередньої редакції, в такому випадку врахували, що укладати угоди з організаторами топкорупційних схем можна тільки тоді, коли вони “здадуть” іншого організатора. Тобто просто відкупитися топкорупціонери не зможуть.

Законопроєкт підтримали НАБУ і САП, яким стане легше викривати співучасників та організаторів корупційних злочинів і як наслідок – швидше та ефективніше розглядати справи та притягувати винних до відповідальності.

Цим рішенням депутати також виконали вимоги Євросоюзу, які були прив’язані до виділення траншу на 4 млрд євро.

У ЦПК зауважили, що ця непроста адвокаційна кампанія зайняла в ЦПК (з партнерами) два роки.

Встигли в останній момент, бо Україна ризикувала не отримати вчасно транш у 4 млрд євро від Євросоюзу… Важливо, що новий закон передбачає,  що топкорупціонери не зможуть відкупитися. Укладати угоди з організаторами схем можна лише в тому випадку, якщо вони здадуть іншого організатора. Тобто, умовний Боголюбов зможе трохи помʼякшити собі покарання, лише якщо дасть покази на Коломойського, – пояснили у повідомленні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.