Президентка Грузії не визнала результати виборів та закликали до мітингу

Джерело: ЕхоКавказа

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно завила, що не визнає результатів парламентських виборів у країні.

Я не визнаю ці вибори, – наголосила вона.

Зурабішвілі оголосила про проведення мітингу на проспекті Руставелі – 28 жовтня о 19:00.

Додамо, раніше голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч заявив, що парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.

Згідно з заявою Вуйвовіча, у день виборів зафіксовано численні порушення. Наприклад, випадки насильства проти представників опозиції, залякування виборців, дискредитаційні кампанії проти спостерігачів і використання адміністративних ресурсів на користь окремих політичних сил.

Голова місії також акцентував на вкрай поляризований політичний контекст, в якому проходили вибори. Таким стало ухвалення закону про “іноагентів”, який викликав масові протести проти уряду.

За його словами, повідомлення про жорстоке поводження з протестувальниками, випадки переслідувань і твердження про масове стеження підірвали довіру громадян до державних інституцій та сприяли самоцензурі в період виборчої кампанії.

Атмосфера, створена кампаніями дезінформації та ймовірним зловживанням адміністративними ресурсами, негативно вплинула на інклюзивність і справедливість виборчого процесу, підсумував Вуйвовіч.

За даними Міноборони України наразі частка жінок, залучених до протимінної діяльності, становить понад 35%. 

Минулого року Латвія імпортувала з Росії зброї та боєприпасів, їх частин та аксесуарів на загальну суму 796 774 євро, що на 74,5% більше, ніж у 2023 році, досягнувши рекорду імпорту таких товарів.

Сенатор-республіканець від Північної Кароліни Том Тілліс назвав російського президента Володимира Путіна “раковою пухлиною”, яка розповсюджується світом.

Міністерство оборони США готується до масових звільнень цивільних працівників. Очікується, що звільнення почнуться вже 21 лютого.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що у них “немає апетиту” для продовження допомоги Україні.