Президенту Південної Кореї висунули звинувачення у повстанні через указ про воєнний стан
Джерело: Reuters.
Прокуратура Південної Кореї пред’явила президенту Юн Сук Йолю звинувачення у повстанні після його указу про введення воєнного стану 3 грудня. Це рішення стало безпрецедентним для країни, адже якщо Юна визнають винним, йому загрожує довічне ув’язнення або смертна кара.
Юна було заарештовано 15 січня, і з того часу він перебуває в ізоляції. Сам президент стверджує, що указ мав попереджувальний характер для виходу з політичної кризи, а не планувався як реальний крок.
Опозиційний парламент вже оголосив імпічмент Юну, і зараз тривають слухання у Конституційному суді щодо його усунення з посади. У разі остаточного усунення президента нові вибори мають відбутися протягом 60 днів.
Водночас адвокати Юна критикують дії прокуратури, називаючи їх політично вмотивованими. Ситуація викликала політичну нестабільність у країні, яка є ключовим союзником США в Азії.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.
- У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не планує брати участь у першому судовому засіданні щодо імпічменту, яке заплановане на 14 січня. Причиною стало занепокоєння щодо його особистої безпеки, заявив його адвокат Юн Гап Ген.
Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли Костянтинівку та Райгородок на Донеччині. Внаслідок атак загинули двоє мирних жителів, ще двоє отримали поранення.
До мережі потрапило відео з передової, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
21 травня президент Володимир Зеленський провів розмову з Генсеком НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на фронті, тиск на Росію, формати перемовин щодо припинення вогню та узгодження санкцій. Також мовилося про подальшу співпрацю України з Альянсом.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.