Президенту Південної Кореї висунули звинувачення у повстанні через указ про воєнний стан
Джерело: Reuters.
Прокуратура Південної Кореї пред’явила президенту Юн Сук Йолю звинувачення у повстанні після його указу про введення воєнного стану 3 грудня. Це рішення стало безпрецедентним для країни, адже якщо Юна визнають винним, йому загрожує довічне ув’язнення або смертна кара.
Юна було заарештовано 15 січня, і з того часу він перебуває в ізоляції. Сам президент стверджує, що указ мав попереджувальний характер для виходу з політичної кризи, а не планувався як реальний крок.
Опозиційний парламент вже оголосив імпічмент Юну, і зараз тривають слухання у Конституційному суді щодо його усунення з посади. У разі остаточного усунення президента нові вибори мають відбутися протягом 60 днів.
Водночас адвокати Юна критикують дії прокуратури, називаючи їх політично вмотивованими. Ситуація викликала політичну нестабільність у країні, яка є ключовим союзником США в Азії.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.
- У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не планує брати участь у першому судовому засіданні щодо імпічменту, яке заплановане на 14 січня. Причиною стало занепокоєння щодо його особистої безпеки, заявив його адвокат Юн Гап Ген.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.