Про війну в Україні, любов і життя – цитати Ален Делона
Сьогодні у віці 88 років помер Ален Делон – французько-швейцарський актор кіно та театру, кінопродюсер, сценарист, режисер і благодійник.
Делон став символом свого часу, втілюючи ідеали французького кінематографа 1960-х і 1970-х років. Він був однією з перших міжнародних кінозірок, які зробили французьке кіно відомим далеко за межами Франції.
Феномен Алена Делона обумовлений поєднанням низки факторів, які зробили його справжнім кумиром свого часу. Перш за все, він мав виняткову зовнішність — класичні риси обличчя, пронизливий погляд і неймовірну харизму. Делон став уособленням французького кінематографічного ідеалу чоловічої краси, що приваблювала глядачів по всьому світу. Його ім’я стало синонімом еталона чоловічої вроди.
Попри те, що його початково помічали здебільшого через зовнішність, Делон швидко довів, що він талановитий актор. Його ролі в таких фільмах, як “Самурай” (1967) Жана-П’єра Мельвіля, “Затемнення” (1962) Мікеланджело Антоніоні, та “Леопард” (1963) Лукино Вісконті продемонстрували його здатність втілювати складних і багатогранних персонажів.
Делон часто грав холодних, мовчазних героїв-одинаків, що зробило його популярним серед глядачів, які цінували образи мужніх, загадкових і неприступних чоловіків. Його персонажі були одночасно сильними й вразливими, що додавало їм глибини.
Особисте життя Делона також привертало увагу. Він мав репутацію “поганого хлопця” з численними романтичними стосунками, що додавало йому ореолу таємничості. Преса активно висвітлювала його життя, що підживлювало інтерес публіки.
Завдяки поєднанню цих факторів Ален Делон став не просто актором, а справжньою легендою світового кіно, вплинувши на багато поколінь і залишаючись іконою стилю та чоловічої привабливості донині.
Букви зібрали цитати актора, в яких він говорив про своє життя, акторську славу та війну, яку розгорнула Росія проти України.
“Війна вбила в мені залишки всіх надій і клапті ілюзій. На війні я дійсно подорослішав“.
“Успіх не є ключем до щастя. Щастя — це ключ до успіху“.
“Я поранений, як і всі, але я не маю права скаржитися на долю, я створений з ран і втрат, як і багато інших людей. Таке життя, і воно може бути жорстоким”.
“Я ні з ким не заграю й ні від кого не ховаюсь. Я такий, який є. Ви маєте повне право прийняти мене чи відкинути. Попри те, що про мене пишуть, я дуже чутливий і емоційний. Я маю на це право. Хіба я інакше міг би стати актором, великим актором? Я більше за інших відчуваю щастя та страждання”.
“Якщо я через своїх героїв, через все те, що зробив, приношу людям мрію, отже, я недаремно прожив життя. Мрія потрібна завжди, і вона житиме, доки у світі є зірки. Без них – у кіно та на вулиці, в уяві та в реальному житті, запанувала б пітьма”.
“Я не зірка. Я — актор. Я роками боровся за те, щоб люди забули, що я просто симпатичний хлопчик з гарним обличчям. Це важка боротьба, але я її виграю. Я хочу, щоб люди зрозуміли, що я перш за все актор, дуже професійний, який любить кожну хвилину перебування перед камерою. Але той, хто стає дуже нещасним в ту мить, коли режисер кричить: “Знято!”
“Я все знав і все отримав. Але справжнє щастя — це віддавати“.
“Я — Скорпіон, натура, що захоплюється, у мене мерзенний і швидше неуживливий характер. Звідси багато моїх неприємностей у житті”.
“Що для вас є абсолютне щастя? – Його не існує. Є миті щастя, моменти щастя, але тривалого щастя, на мою думку, не існує“.
“Є три типи акторів: погані, хороші та великі. З поганими все ясно, вони грають бездарно, хороші грають добре. А великі нічого не грають. Вони просто живуть перед камерою. Як Жан Габен, як Брандо. Як я”.
“В цей час ми намагаємося зробити невидимою різницю між чоловіками та жінками, а тим часом ця різниця прекрасна”.
“Життя більше не приносить мені багато. Я все знав, усе бачив. Але понад усе я ненавиджу цю епоху, мене нудить від неї. […] Я знаю, що покину цей світ без жалю”.
Ален Делон про російське вторгнення в Україну:
“Ви не заслуговуєте на те, що переживаєте, не заслуговуєте на те, що зараз переживає Україна, що переживає ваш народ. Найбільше на світі ви заслуговуєте, щоб війна закінчилася. Ви нічого не зробили, щоб її спровокувати. Є речі, які я не розумію. Цю війну я не можу прийняти. Якби я був на 50 років молодшим, я вступив би до армії України”.
Також у 2022 році актор здійснив жест підтримки України, задекламувавши уривок “Заповіту” Тараса Шевченка:
- 91-річний мільярдер Ріхард Люгнер помер через два місяці після свого шостого весілля.
- Колишня генеральна директорка відеохостингу YouTube Сьюзан Войчицькі померла 9 серпня. Їй було 56 років.
- У віці 97 років помер легендарний голлівудський продюсер і агент Джей Кантер.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.