Продажі зброї США за кордон досягли рекордного рівня

Джерело: Sky News

Згідно з новими даними, торік продажі зброї в США досягли рекордних 238 мільярдів доларів, частково викликаних попитом через війну Росії в Україні.

У 2023 році Вашингтон напряму домовився з іноземними урядами про продажі на суму 80,9 мільярда доларів, що на 56% більше, ніж у попередньому році.

За даними Державного департаменту США, решта були прямими продажами американських фірм іноземним державам.

“Постачання зброї та оборонна торгівля є важливими інструментами зовнішньої політики США з потенційними довгостроковими наслідками для регіональної та глобальної безпеки”, – заявили в Держдепартаменті.

Зокрема, продажі, схвалені минулого року, включали високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS) для Польщі на суму 10 мільярдів доларів, передові ракети класу “повітря-повітря” для Німеччини вартістю 2,9 мільярда доларів.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.