Професори Снайдер, Шор і Стенлі залишають Єльський університет через політику Трампа
Джерело: Yale Daily News
Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.
Професор філософії Джейсон Стенлі оголосив цього тижня, що покидає Єль і США. Науковець пояснив, що його рішення про від’їзд було “цілком обумовлене політичним кліматом у Сполучених Штатах”.
Він розповів, що вирішив переїхати після того, як побачив, як Колумбійський університет протистояв політичним нападкам з боку Трампа.
Після того, як адміністрація Трампа погрожувала депортувати двох студентів-протестувальників з Колумбійського університету і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на наукові дослідження, Колумбійський університет погодився задовольнити низку вимог адміністрації Трампа, які охоплювали перегляд політики щодо протестів і запровадження зовнішнього нагляду за факультетом близькосхідних досліджень університету.
“Коли я побачив, що Колумбійський університет повністю капітулював, і я побачив цю лексику, мовляв, ми будемо працювати за лаштунками, тому що ми не збираємося стати мішенню — весь цей спосіб мислення передбачає, що деякі університети стануть мішенню, і ви не хочете бути одним з цих університетів, і це просто програшна стратегія. Я просто дуже занепокоївся, бо не побачив достатньо сильної реакції в інших університетах, щоб стати на бік Колумбії”, – сказав Стенлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25-річний конфлікт: Трамп проти Колумбійського університету
Марсі Шор написала, що Школа Мунка вже давно намагалася працевлаштувати її та її чоловіка Тімоті Снайдера. Шор вказала, що пара вирішила погодитись на пропозицію після виборів у листопаді 2024 року, в яких переміг Дональд Трамп. Однак прессекретар Снайдера повідомив, що рішення Снайдер прийняв ще до виборів, воно було значною мірою особистим і відбулося на тлі “складних сімейних обставин”.
Шор написала, що їхні з Снайдером діти були факторами, які вплинули на рішення пари.
Снайдер і Шор спеціалізуються на історії Східної Європи, і кожен з них проводив паралелі між фашистськими режимами, які вони вивчали, і нинішньою адміністрацією Трампа. Стенлі, філософ, також опублікував книги про фашизм і пропаганду, в тому числі популярну книгу “Як працює фашизм: політика “ми” і “вони””.
У 2021 році Стенлі і Снайдер спільно викладали в Єльському університеті курс “Масове ув’язнення в Радянському Союзі і США”. Раніше цього тижня Стенлі і Шор приєдналися до майже 3 000 єврейських викладачів по всій Америці, щоб підписати лист із засудженням арешту студента-протестувальника з Колумбійського університету і закликом до своїх установ протистояти політиці адміністрації Трампа, спрямованій проти коледжів.
“З відходом Шора і Снайдера професорсько-викладацький склад Єльського університету втратить двох найвидатніших дослідників Східної Європи. Хоча наукова робота Стенлі не була зосереджена на регіоні, професор філософії коментував і писав про війну в Україні, а влітку 2024 року викладав курс у Київській школі економіки в Україні”, – пише видання.
Ольга Титаренко, професорка української мови в Єльському університеті, поділилася, що Снайдер і Шор були важливою платформою для розмов і заходів, присвячених Україні.
“Відхід професорів Шор і Снайдера залишає по собі глибоку порожнечу. Інтелектуальне і моральне лідерство, яке вони запропонували для поглиблення розуміння української історії, культури і політики в Єльському університеті, багато в чому є незамінним”, – написала Титаренко.
- Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа. Натомість у США цю інформацію заперечили.
- Група європейських країн розробляє стратегію залучення науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення фінансування освіти та наукових досліджень з боку американського уряду.
- За даними Міністерства внутрішніх справ Великої Британії, кількість американців, які прагнуть отримати посвідку на проживання в Британії, збільшилась на 40% після приходу до влади Дональда Трампа.
Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко повідомив, що допомогу в межах урядової програми “субсидії на оренду житла” отримали лише 28 родин ВПО.
22 квітня президент Володимир Зеленський на пресбрифінгу щодо дипломатичної роботи цього тижня повідомив, що Україна відкрита до перемовин із Росією у будь-якому форматі, проте, лише після повного припинення вогню.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт розповіла, куди президент США Дональд Трамп вирушить з першими закордонними візитами.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат розповів, що у небі над Україною вже другу добу фіксують Ан-26 військово-транспортної авіації, котрий виконує певне завдання.
Парламент Нової Зеландії офіційно визнав гору Таранакі юридичною особою.