Прокуратура просить скасувати договір генпідряду на зведення Подільського мосту через ціну
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура Києва подала позов до суду, вимагаючи скасувати договір на будівництво Подільського мосту через порушення під час тендеру та зростання вартості проєкту. Ціна договору за шість років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.
Встановлено, що у квітні 2017 року КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та приватне товариство уклали договір генпідряду на будівництво Подільського мостового переходу вартістю понад 4,3 млрд грн.
Зауважується, що протягом шести років сторонами укладались додаткові угоди, якими збільшувався строк виконання договору та його ціна. Станом на грудень 2024 року за договором сплачено понад 8,7 млрд гривень.
Окрім того, Антимонопольним комітетом України встановлено, що 2 учасників тендеру на проведення будівництва (зокрема і переможець) ще у 2017 році узгоджували свої дії. Так, учасники тендеру користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу.
Тож, Антимонопольний комітет дійшов висновку, що товариства, котрі брали участь у тендері, мають спільні інтереси та взаємозв’язки. Товариства протягом 2022-2023 років намагались оскаржити рішення АКМУ в судах, однак суди всіх інстанцій відмовили у задоволенні цих вимог.
Зважаючи на необхідність добудови мосту, що і надалі вимагатиме видатків з бюджету, Подільською окружною прокуратурою подано позов про визнання недійсним договору генпідряду між КП та приватним товариством, що будує міст з 2017 року.
Зауважимо, за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва керівнику субпідрядної організації у серпні повідомили про підозру за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві.
Ми повідомляли, що заступнику директора комунального підприємства оголошено підозру у службовій недбалості за мільйонні збитки на будівництві Подільського мостового переходу.
За попередніми висновками експертиз, сума збитків столичному бюджету складає 24 мільйонів гривень.
Слідчі Подільського управління поліції за оперативного супроводження співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції та під процесуальним керівництвом Подільської окружної прокуратури викрили чергову схему розкрадання бюджетних коштів на будівництві Подільського мостового переходу.
У межах досудового розслідування правоохоронці встановили, що у червні цього року заступник директора комунального підприємства “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” отримав від генпідрядної та підрядних організацій акти прийому виконаних будівельних робіт та підписав їх, не пересвідчившись у відповідності обсягів витрат на експлуатацію будівельних машин.
Проведена надалі судово-будівельна технічна експертиза підтвердила завищення витрат на оренду спеціальної техніки.
Слідчі повідомили посадовцю про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – службова недбалість.
Нагадаємо, що у вересні поточного року фігуранту вже вручили підозру за цією ж статтею – тоді, внаслідок необґрунтовано завищених цін на пісок, будівництво “подорожчало” на 6,5 мільйона гривень.
- СБУ спільно з ДБР викрили заступника голови РВА на Львівщині, який завдав бюджету України понад 25 000 000 гривень збитків.
- На Київщині правоохоронці повідомили про підозру сільському голові, який закупив одяг для добровольців зі збитками у 2,5 мільйона гривень.
- До суду направили обвинувальний акт проти посадовців “Київавтодору” та керівника приватного підприємства, яких підозрюють у розкраданні 300 тисяч гривень під час ремонту дороги.
Президент РФ Володимир Путін запропонував США заморозити лінію фронту в Україні.
22 квітня президент Володимир Зеленський на пресбрифінгу щодо дипломатичної роботи цього тижня повідомив, що Україна відкрита до перемовин із Росією у будь-якому форматі, проте, лише після повного припинення вогню.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат розповів, що у небі над Україною вже другу добу фіксують Ан-26 військово-транспортної авіації, котрий виконує певне завдання.
Проект Спеціального трибуналу зі злочину агресії РФ проти України готовий і чекає на політичне схвалення. Його неофіційно називають “трибуналом для Путіна”, оскільки у міжнародній юриспруденції відповідальним за злочин агресії вважається найвище керівництво держави.
На фронті загинула активістка, волонтерка та захисниця України Анастасія Єфімова (Громова).