Прокуратура США вважає, що обвинувачений у замаху на Трампа хотів придбати ракету в Україні

Джерело: The Guardian

Прокурори США стверджують, що чоловік, якого підозрюють у спробі замаху на Дональда Трампа торік у вересні, начебто намагався придбати в Україні ЗРК та ракету до нього.

Про це свідчать дані з документів, подані на початку тижня. У них вказано додаткові подробиці справи 59-річного Раяна Раута, який нібито готував замах на Дональда Трампа 15 вересня 2024 року.

У документах вказано, що перед цим, у серпні 2024 року, Раут “спробував придбати зенітне озброєння”, що, впевнені прокурори, є прямим доказом підготовки до замаху. Окрім цього Раут начебто кілька разів їздив до Вест-Палм-Біч, також незадовго до замаху.

“Мені потрібне обладнання, щоб Трамп не міг перемогти на виборах”, – писав підозрюваний ймовірному торговцю, який, на його думку, був українцем і мав доступ до військової зброї.

“Надішліть мені РПГ чи Стінгер і я подивлюсь, що ми можемо зробити… (Трамп) недобрий для України”.

При цьому у документах не вказано, з ким переписувався Раут, але зазначається, що листування є “вагомим кроком для просування змови”.

“Спроба придбати руйнівне обладнання для підриву літака президента Трампа повністю відповідає замаху на його життя, і заява Раута про мету покупки підтверджує його наміри”, – стверджують прокурори.

Сам Раут після затримання, не визнав свою провину за п’ятьма обвинуваченнями, зокрема й у звинуваченні у замаху на кандидата у президенти США.

На документи прокурорів вже зреагував і син президента США Дональд Трамп-молодший. Він заявив, що Україна нібито не повідомила, що Раут хотів купити озброєння в країні.

“Якщо ви вважаєте, що погано, що Україна так і не подякувала за все, що зробили для неї Сполучені Штати, то той факт, що вони, ймовірно, не сказали нам, що цей соціопат буквально намагався придбати у них зброю, щоб вбити мого батька, здається набагато серйознішим. Цікаво, чому?!?”, – написав він.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.

Президент США Дональд Трамп знову закликає до відродження промисловості, просуваючи ідею повернення “традиційно чоловічих” робочих професій — зокрема в галузі виробництва. Глава Білого дому вважає, що мита допоможуть стимулювати повернення таких спеціальностей до США.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.