Прокурори направили до суду справу про розтрату директорки музею «Київська фортеця»
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно директорки Національного історико-архітектурного музею “Київська фортеця”, котру звинувачують у розтраті бюджетних коштів під час реставрації.
Нині передано до суду обвинувальний акт відносно директорки музею у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі від 7 до 12 років.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2020 – 2021 років директоркою музею “Київська фортеця” укладено договори з приватною підрядною компанією, предметом яких виступало “Реставрація Башти № 4 Київської фортеці”, яка є пам’яткою містобудування та архітектури національного значення, – мовиться у повідомленні.
Одним з елементів реставрації була заміна покрівельного матеріалу вказаної башти із загальною вартістю листів покриття в сумі 1,4 млн гривень.
Зауважується, що під час слідства проведено хімічну, будівельно-технічну, товарознавчу та економічну експертизи, якими встановлено завищення вартості вказаних листів покриття в розмірі майже 900 тис. гривень, тобто майже утричі.
- Ексзаступнику міністра юстиції повідомлено про підозру у розтраті чужого майна на понад 10 мільйонів гривень.
- СБУ викрила схему розкрадання коштів із бюджету Києва, які призначались на ліквідацію надзвичайних ситуацій у місті під час війни.
- За клопотанням Державного бюро розслідувань суд арештував будинок, авто та 5,5 мільйона гривень полковника ДСНС, який під час війни налагодив схему крадіжки та продажу пального, призначеного для ліквідації наслідків ракетних обстрілів у Запорізькій області.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.