Просування у районі Роботиного наближає ЗСУ до другої лінії оборони росіян – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW коментуючи просування українських захисників у Роботиному (Запорізька область) зауважили, що ЗСУ таким чином наближаються до другої лінії оборони окупантів, яка може бути слабшою за першу лінію.

За даними аналітиків, за час контрнаступу ЗСУ на Мелітопольському напрямку, РФ не змінювала своїх військових на даному участку фронту. Тобто, вже протягом декількох місяців в оборонних діях беруть участь одні і ті ж окупати.

Водночас фахівці зауважують, що залишається ймовірність того, що на другій лінії фронту будуть війська окупантів, прибуття яких на фронт не вдалось відстежити.

“Відсутність спостережуваних російських з’єднань і частин на другорядних рубежах оборони у західній частині Запорізькій області може свідчити про те, що елементи частин і з’єднань, які вже беруть участь у бойових діях, можуть займати ці позиції”, – додали в ISW.

Російські тактичні звіти про контратаки в районі Роботиного свідчать про те, що 22-га та 45-та бригади спецпризначенців займають позиції за першою лінією оборони та, можливо, за другою.  Імовірно, саме ці підрозділи відповідальні за контратаки проти значних українських наступів у цьому районі, і тому, ймовірно, деградують.

Беручи до уваги ці фактори аналітики дійшли висновку, що, ймовірно, друга лінія російської оборони може бути слабшою та менш захищеною, аніж перша

Водночас фахівці наголосили, що російські формування та підрозділи, які зараз займають вторинні лінії оборони, на цей час майже невідомі, тому їхні оцінки не потрібно вважати повністю достовірними.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.