Протести у Грузії: за ніч силовики затримали понад сотню мітингуючих
Джерело: Ехо Кавказа
У ніч на 30 листопада у Тбілісі силовики затримали понад сотню осіб, які вийшли на протест проти чинного уряду країни.
Правоохоронці протягом ночі розганяли мітингарів, які знову вийшли на акцію протесту проти чинного грузинського уряду, який днями тимчасово відмовився від вступу до Євросоюзу.
Вранці МВС Грузії повідомило, що загалом за ніч затримано 107 протестуючих. Всіх звинувачують у непокорі вимогам поліції та дрібному хуліганстві.
За повідомленням міністерства, протест “неодноразово перевищив норми, встановлені законом”. Зокрема, поскаржились у відомстві, учасники протесту чинили словесний та фізичний спротив силовикам, закидували їх різноманітними предметами, камінням, скляними пляшками, запускали піротехніку.
За даними МВС Грузії, унаслідок цього постраждало 10 поліціянтів, один з яких досі у лікарні з опіками різних частин тіла.
“Попри численні звернення, люди, які зібрались, пошкодили інфраструктуру мерії Тбілісі та приватних осіб поблизу законодавчого органу, захисне загородження парламенту, підпалили різні предмети та електропроводку, звели барикади, пошкодили вхідні ворота парламенту і камери відеоспостереження”, – мовиться у заяві відомства.
При цьому у міністерстві нічого не повідомили про постраждалих від рук силовиків демонстрантів та журналістів, хоча ЗМІ, присутні в епіцентрі подій, зафіксували численні випадки побиття мітингарів правоохоронцями.
Розгін протесту тривав майже сім годин. Силовики застосовували проти людей водомети, капсули з газом, перцевий газ та інші спецзасоби.
На першій акції протесту у ніч на 29 листопада було затримано 43 особи.
- Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.
- Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.