Протести у Сербії: мітингувальники заблокували офіси державного телебачення
Джерело: Bloomberg
У Сербії вже кілька місяців тривають протести проти чинного глави держави Александра Вучича. У межах протестів мітингувальники заблокували роботу офісів державного телебачення.
Мовиться про офіси телекомпанії RTS у двох найбільших містах Сербії – Белграді та Нові-Сад.
Під час сутичок під офісами у Белграді поранень зазнав поліціянт з елітного підрозділу, який прибув на місце мітингу. На цей час протестувальники залишаються біля офісів мовника, блокуючи вхід його працівникам.
“Ми знали, що вони спробують застосувати насилля, (але) це більше, аніж просто напад на поліціянта”, – сказав Вучич відвідуючи пораненого правоохоронця.
Протести у Сербії почались у листопаді 2024 року після того, як Нові-Сад обвалився навіс на залізничному вокзалі, внаслідок чого загинуло 15 осіб.
Тоді опозиція та студенти звинуватили президента і його партію у корупції і поганому управлінні, що, мовляв, стало причиною трагедії. Відтак протестувальники вимагали, аби країни очолив перехідний безпартійний уряд, але Вучич відкидав це.
Водночас він здійснив кілька гучних відставок, зокрема звільнив прем’єр-міністра Мілоша Вучевича, але це не заспокоїло мітингуючих.
“Поки я живий, я не прийму перехідний уряд. Спершу їм довелось би убити мене”, – сказав Вучич на партійному з’їзді 10 березня.
Державна телекомпанія RTS, яку блокують активісти, зазнала різкої критики опозиції через нібито прихильність до влади. Своєю чергою Вучич звинувачує RTS у тому, що мовник приділяє багато уваги протестам.
Чергові акції протестів заплановані на найближчу суботу у Белграді. Вучич остерігається, що активісти спробують захопити парламент та інші державні установи.
- Сербські опозиційні депутати кинули димові шашки і сльозогінний газ у парламенті на знак протесту проти уряду і на підтримку студентів-демонстрантів, а один із законодавців отримав інсульт.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.