Протести у Сербії: мітингувальники заблокували офіси державного телебачення

Джерело: Bloomberg

У Сербії вже кілька місяців тривають протести проти чинного глави держави Александра Вучича. У межах протестів мітингувальники заблокували роботу офісів державного телебачення.

Мовиться про офіси телекомпанії RTS у двох найбільших містах Сербії – Белграді та Нові-Сад.

Під час сутичок під офісами у Белграді поранень зазнав поліціянт з елітного підрозділу, який прибув на місце мітингу. На цей час протестувальники залишаються біля офісів мовника, блокуючи вхід його працівникам.

“Ми знали, що вони спробують застосувати насилля, (але) це більше, аніж просто напад на поліціянта”, – сказав Вучич відвідуючи пораненого правоохоронця.

Протести у Сербії почались у листопаді 2024 року після того, як Нові-Сад обвалився навіс на залізничному вокзалі, внаслідок чого загинуло 15 осіб.

Тоді опозиція та студенти звинуватили президента і його партію у корупції і поганому управлінні, що, мовляв, стало причиною трагедії. Відтак протестувальники вимагали, аби країни очолив перехідний безпартійний уряд, але Вучич відкидав це.

Водночас він здійснив кілька гучних відставок, зокрема звільнив прем’єр-міністра Мілоша Вучевича, але це не заспокоїло мітингуючих.

“Поки я живий, я не прийму перехідний уряд. Спершу їм довелось би убити мене”, – сказав Вучич на партійному з’їзді 10 березня.

Державна телекомпанія RTS, яку блокують активісти, зазнала різкої критики опозиції через нібито прихильність до влади. Своєю чергою Вучич звинувачує RTS у тому, що мовник приділяє багато уваги протестам.

Чергові акції протестів заплановані на найближчу суботу у Белграді. Вучич остерігається, що активісти спробують захопити парламент та інші державні установи.

Станом на 16:00 11 травня Сили оборони України стримують спроби просування російських військ. За добу відбулося 67 бойових зіткнень. Найбільш інтенсивні бої тривають на Покровському, Лиманському та Краматорському напрямках.

У День матері українські високопосадовці, військові командувачі, бійці та цілі підрозділи звернулися до матерів із вдячністю, пошаною і болем — за тих, кого вже нема поруч, і за тих, хто чекає вдома зі сльозами, молитвами й тривогою.

Папа Лев XIV уперше звернувся до світу з балкона Собору Святого Петра, виголосивши заклик до миру у час, коли, за його словами, “третя світова війна ведеться по частинах”. Площа перед базилікою була заповнена близько 100 тисячами прочан, а виступ понтифіка супроводжувався посиленою охороною.

Новопризначений радник з національної безпеки Швеції Тобіас Тіберг подав у відставку менш ніж за 24 години після свого призначення після того, як анонім надіслав уряду його “інтимні фото” зі старого профілю в застосунку для знайомств Grindr.

До Дня матері 11 травня потяги, що курсують Україною, отримали назви на честь залізничниць, чиї діти служать у лавах Сил оборони, віддали своє життя на захисті країни чи перебувають у полоні.