Проти Мінфіну США подали позов через надання Маску доступу до платіжних систем

Джерело: The Verge

Правозахисна група Public Citizen подала позов до федерального суду у Вашингтоні проти Міністерства фінансів США. Громадська організація звинуватила відомство в незаконному наданні Ілону Маску доступу до державних платіжних систем і конфіденційних фінансових даних.

У скарзі стверджується, що Мінфін під керівництвом міністра Скотта Бессента порушив Закон про конфіденційність 1974 року та положення Кодексу внутрішніх доходів. Це сталося, коли Маск та пов’язана із ним структурі під назвою “Департамент ефективності уряду” (DOGE) отримали доступ до цих систем.

Позов подано від імені Альянсу пенсіонерів Америки, Американської федерації державних службовців і Міжнародної профспілки службовців.

За даними позивачів, Маск та DOGE отримали доступ до платіжних систем, які містять мільйони номерів соціального страхування громадян США. У позові зазначається, що люди, які змушені передавати особисту інформацію уряду, не повинні ділитися нею з Маском або будь-якими іншими особами.

На тлі судового позову сенатори Рон Вайден і Елізабет Воррен направили Бессенту запити з вимогою пояснити, чи дійсно Маску було надано “повний доступ” до урядових платіжних систем і які заходи були вжиті для захисту цих даних. Вони також попросили роз’яснень щодо заходів кібербезпеки, які мали б запобігти можливому витоку інформації або доступу до неї сторонніх осіб, зокрема іноземних шпигунів.

Юрист із національної безпеки Бредлі Мосс припустив, що уряд може зіткнутися з подальшими судовими позовами. Зокрема від організацій, фінансування яких було скорочено через дії DOGE, а також від федеральних службовців, які можуть втратити роботу внаслідок його рішень.

Сенатори очікують відповідей від Мінфіну до середини лютого, однак наразі невідомо, які наслідки матиме можливе ігнорування цих запитів.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.