Проти журналіста Такера Карлсона в ЄС можуть ввести санкції через інтерв’ю з Путіним

Джерело: Newsweek

Проти колишнього ведучого телеканалу Fox News Такера Карлсона можуть запровадити санкції ЄС. Такий заклик висловили депутати Європейського парламенту через наміри американського журналіста взяти інтерв’ю в російського президента Володимира Путіна.

Один з євродепутатів, Урмас Пает назвав наміри Карлсона наданням платформи тому, “кого звинувачують у злочинах геноциду”. На його думку, надавати слово Путіну “неправильно”.

“Якщо Путіну є що сказати, він повинен сказати це перед МКС. Водночас Карлсон не є справжнім журналістом, оскільки він явно висловлював свою симпатію до російського режиму і Путіна та постійно принижував Україну, яка стала жертвою російської агресії”, – наголосив євродепутат.

За таку пропаганду злочинного режиму можуть бути запроваджені санкції, включаючи передусім заборону на в’їзд до країн Європейського союзу.

“Оскільки Путін є воєнним злочинцем, а ЄС накладає санкції на всіх, хто допомагає йому в цьому, видається логічним, щоб Служба зовнішніх справ (ЄС) також розглянула його справу”, – сказав депутат Європейського парламенту Гі Вергофстадт .

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.