Протягом березня Координаційний штаб отримав понад 10 000 заявок щодо зниклих окупантів

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження військовополоненими

Протягом березня до проєкту “Хочу найти” подали рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти російських військових.

За даними Координаційного штабу, щодня фіксується понад 320 нових звернень щодо зниклих загарбників, а загальна кількість заявок за березень сягнула 10 027 заявок.

Протягом березня найбільша кількість запитів надійшла щодо військових ЗС РФ з 74-ї ОМСБр та 15-ї ОМСБр, а кількість зниклих безвісти в 30-й ОМСБр подвоїлася порівняно з даними лютого цього року. Саме ці підрозділи останнім часом зазнають найбільших втрат завдяки зусиллям українських захисників.

Минулого місяця найчастіше російські окупанти зникали безвісти в Покровському районі Донецької області – 2 144 заявки на пошук, а також у Бахмутському районі – 933 заявки до проєкту. Лише з 810-ї бригади морської піхоти ЗС РФ в березні розшукують через “Хочу найти” 141 окупанта, що зник у Курській області Росії.

В Координаційному штабі зауважили, що Росія продовжує активно використовувати як “гарматне м’ясо” представників малих народів.

“Вже кілька місяців зростає кількість звернень щодо пошуку зниклих безвісти мешканців республіки Башкортостан. Лише в березні до проєкту надійшло 469 звернень від мешканців цієї республіки, що на 30% більше від запитів у лютому”, – йдеться у повідомленні.

Довідка: “Хочу найти” – це окремий проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, запущений у січні 2024 року аби сприяти проведенню обмінів військовополоненими.

За час існування проєкту до “Хочу найти” надійшло вже майже 80 тисяч запитів щодо зниклих безвісти військовослужбовців армії РФ. Однак ця цифра не включає загиблих і є в 2–3 рази меншою за загальну кількість зниклих безвісти росіян, адже ще не всі родичі звернулися до українського проєкту.

Проєкт підтвердив перебування в Україні в полоні 2 057 військових країни-агресора. Це дозволяє їхнім рідним вимагати від російської влади статусу військовополонених та повернення їх додому. 529 з них вже обміняли на захисників України, що перебували в російському полоні.

  • Триває 1141-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 927 тисяч осіб.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​