Протягом лютого понад 130 українських медиків пройшли навчання за кордоном

Джерело: МОЗ України

У лютому 2024 року 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медзакладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.

Українські лікарі пройшли навчання у таких країнах, як: Німеччина, Австрія, Польща, Франція, Італія, Швеція, Великобританія, Ізраїль. Зазначимо, що такі навчальні обміни відбуваються у рамках міжнародного медичного партнерства.

Проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства.

Спочатку 25 українських лікарень отримали “побратимів” в різних країнах світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандумів про співпрацю.

 “Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства сьогодні українські лікарі мають змогу підвищувати свій професіоналізм, знання та навички задля підвищення якості медичної допомоги в Україні. Важливо також, що наші медики не лише навчаються, але і навчають. Досвід пандемії та повномасштабної війни поставив чимало викликів перед нашою медичною системою. Безпосередня співпраця між медзакладами дає можливість регулярно обмінюватись досвідом та оперативно імплементувати найкращі світові практики. Це те, що сприяє побудові сучасної якісної медицини в Україні”, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.