Протягом ночі ЦАХАЛ завдав понад 200 ударів по сектору Гази

Джерело: Times of Israel

У ніч на 10 жовтня Армія оборони Ізраїлю атакувала понад 200 об’єктів на території сектора Гази.

За даними ЦАХАЛу, ударів було завдано по низці військових об’єктів, серед яких місце зберігання зброї у мечеті, квартира, яку використовували протитанкові керовані ракетні сили ХАМАС, і багатоповерхова вежа, яку використовувала терористична група.

Військові Ізраїля також опублікували кадри, на яких видно кілька ударів.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва було подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

Авіація Ізраїлю в ніч на 9 жовтня продовжила завдавати ударів по сектору Гази, щоб “знищити можливості терористичної групи ХАМАС”.

У США 87 неурядових організацій підписали спільного листа, в якому закликали не призначати Роберта Кеннеді-молодшого на посаду міністра охорони здоров’я.

У Чернігові священники пропонують проводити хрещення дітей у дистанційному форматі.

З історичного музею Дренте в нідерландському місті Ассені в ніч з 24 на 25 січня було викрадено кілька археологічних експонатів.

Президент Дональд Трамп через п’ять днів після підписання ним указу про вихід Сполучених Штатів із Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що може розглянути питання про повернення країни до ВООЗ.

Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.