Провести ротацію на Торецькому напрямку було помилкою Генштабу – The New York Times

Джерело: The New York Times

Видання The New York Times розповіло про помилки Генштабу на Торецькому напрямку, які призвели до просування ворога на ділянці, яку війська утримували роками.

Військові повідомляють, що Торецька агломерація сильно постраждала на початку війни, але її оборона завжди залишалася міцною.

Позиції були добре організовані та контрольовані. Однак, у травні 24-ту бригаду перевели до Часового Яру, а на Торецьк відправили 41-шу механізовану бригаду. Бійці 24-ї бригади попереджали про можливий наступ на Торецьк і застерегли старших командирів від ротації в такий критичний момент.

Ротації підрозділів можуть бути дуже небезпечними, оскільки військовим потрібен час для ознайомлення з місцевістю. Через це вони стають вразливішими.

Після кількох тижнів ротації 41-ша бригада взяла під контроль район Торецька, а 24-та бригада перейшла в Часів Яр. Через два дні після завершення ротації росіяни атакували.

Петро Ляхович, старший сержант 2-го батальйону 24-ї механізованої бригади сказав:

“Це була велика помилка, що нас звідти забрали”.

41-ша бригада швидко показала свою неспроможність захищати Торецьк – через незнання місцевості. Солдати критикували командира за нечіткі накази та повільну реакцію на зміну обстановки.

Євген Строкань, командир взводу безпілотників 206-го батальйону, зазначив, що в батальйоні “були втрати через безглузді накази командира 41-ї бригади”.

Своєю чергою, 41-ша бригада оприлюднила заяву, в якій “обурена цією незрозумілою і дивною кампанією з дискредитації командування нашого підрозділу і наших бійців”.

Роман Куляк, заступник командира 206-го батальйону, заявив, що падіння позицій, які утримувалися роками, за лічені дні є відповідальністю як командира 41-ї бригади, так і Генерального штабу, що провадить стратегію війни.

“Вже просто аксіома війни – старші начальники повально не можуть/відмовляються обʼєктивно оцінювати спроможності підлеглого особового складу. Нарізаються фантастичні задачі, які розраховані або на космодесантників, або на щонайменше запакованих 20-річними спортіками й технікою свіжі підрозділи”, – написав він у соціальних мережах.

Георгій Тука (колишній заступник міністра реінтеграції та колишній військовий 206-го батальйону) заявив, що для Торецька було відправлено занадто мало солдатів, а накази командування 41-ї бригади перевищували можливості підрозділів, що й призвело до великих втрат.

“Зараз 41-ша бригада більше командує в районі Торецька. Україна направила кілька своїх найкращих бригад, щоб спробувати стабілізувати ситуацію, але їхні сили обмежені. Запеклі бої, за словами солдатів, можуть ускладнити будь-які надії Києва перехопити ініціативу і знову перейти в наступ“, – пише NYT.

У Генштабі заявили, що військове керівництво “завжди бере до уваги розумну ініціативу і пропозиції польових командирів”.

Водночас там додали, що командири, які “не керують підрозділами і, як наслідок, втрачають підлеглий особовий склад, техніку і території, повинні нести за це відповідальність після встановлення ступеня їхньої провини”.

“Поки Торецьк обороняється, інші населені пункти можуть жити більш-менш нормальним життям”, – сказав Богдан, заступник командира штурмового полку бригади Національної поліції “Лють”.

Пресслужба Google повідомила, що знімки для оновлених карт, на яких видно місця дислокації українських військових, зробили ще у 2023 році.

Станом на 16:00 вівторка, 5 листопада, від початку доби на фронті відбулося 75 бойових зіткнень.

Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Згідно з новими правилами, графіки відключення електроенергії не будуть застосовуватися до об’єктів сил безпеки та оборони, а також мобільних операторів.

Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.