Провідні представники демократів тепер вірять, що Байден зніме свою кандидатуру з виборів

Джерело: Axios

Кілька провідних демократів у приватних розмовах повідомили, що тиск з боку лідерів партійного з’їзду та близьких друзів переконає президента Байдена прийняти рішення про вихід з президентських перегонів вже цими вихідними.

81-річний президент, який зараз перебуває на самоізоляції через COVID, залишається публічно зануреним у роботу. Але в приватному житті він змирився з тиском, поганими соціологічними опитуваннями та неспроможністю продовжувати свою кампанію.

Лідери його партії, його друзі та ключові донори вважають, що він не може перемогти, не може змінити громадське сприйняття його віку та гостроти розуму, і не може забезпечити більшість у Конгресі.

Президенту кажуть, що якщо він залишиться на посаді, колишній президент Трамп може перемогти з великим відривом і знищити спадщину Байдена та надії демократів у листопаді.

Тиск на Байдена з вимогою зняти свою кандидатуру зростає до нестерпного рівня, особливо в останні кілька днів.

Демократи очікують, що опитування після Національного з’їзду Республіканської партії покажуть можливий розгром, який може призвести до поразки демократів і в Конгресі.

Опитування AP, яке показало, що майже дві третини демократів хочуть, щоб Байден зняв свою кандидатуру з президентських перегонів, рикошетом вдарило по Білому дому і Конгресу.

Кампанія впливу тисне на Байдена. Вона невпинна і скоординована.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер (республіканець від штату Нью-Йорк) сказав Байдену, що було б краще, якби той відмовився від участі в виборах. Демократи хочуть, щоб він пішов, і побоюються, що в іншому випадку вони втратять виграшні місця.

Колишня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі, натхненниця кампанії за вихід Байдена, сказала йому, що він може знищити шанси демократів повернути собі Палату представників. Кажуть, що вона також занепокоєна тим, що фінансування від донорів вичерпається.

Колишній президент Обама своїм мовчанням промовисто заявив про себе, а його колишні помічники публічно поливають Байдена брудом.

Білл і Гілларі Клінтон роблять те саме, що й Обама.

Разом з цим, демократи люблять, поважають Байдена і цінують його історичні досягнення.

Представник Демократичної партії сказав, що Байдена “не будуть тягнути зі сцени… Мета полягає в тому, щоб дозволити йому піти самотужки”.

Але він не зрозумів натяків, якими б гучними вони не були.

“Він змушує людей, які його люблять і поважають, вдаватися до спроб присоромити його”, – сказав відомий демократ, близький до Західного крила.

Байдена не можна витіснити. У нього є делегати. Ніхто не може їх фізично виштовхнути. Він повинен зробити це за власним бажанням і на своїх умовах.

Кампанія Байдена-Харріс говорить:

“Якщо факти мають значення – а вони повинні – ось один з них: президент Байден є кандидатом від Демократичної партії, і він збирається перемогти в листопаді цього року”.

Але Байден робить дві нові та показові речі: більше слухає і запитує про перспективи віцепрезидентки Гарріс проти Трампа. Ось чому можна побачити думки про те, що Байден став менш впертим. Тиждень тому він навряд чи розмовляв би зі скептиками.

  • Результати опитування ABC News/ Washington Post /Ipsos свідчать, що двоє з трьох американців хочуть, щоб чинний президент США Джо Байден вибув з президентської гонки.
  • Деякі донори від Демократичної партії повідомили найбільшому партнеру Future Forward, що зупиняють обіцяні приблизно 90 мільйонів доларів, якщо Джо Байден залишиться в президентській гонці.

NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.

15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.