Прибула делегація Палати представників Конгресу США: Зеленський просить більше ППО

Джерело: Володимир Зеленський/X

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Делегація прибула в Україну на чолі з головою Постійного комітету Палати представників із питань розвідки Майком Тернером, конгресменами Бетті Макколлум, Джоном Джойсом, Ронні Джексоном і Тоні Гонзалесом.

Обговорили головні напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткові системи ППО. Це критично важливо, оскільки системи Patriot допомагають рятувати життя людей та захищати інфраструктуру, – повідомив Зеленський.

Глава держави подякував президентові США Джозефу Байдену, обом палатам і партіям Конгресу та всьому американському народу за незмінне лідерство в допомозі Україні.

Виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні суттєво зміцнює нашу економіку та Збройні Сили, – наголосив він.

Зеленський поінформував делегацію про ситуацію на фронті та першочергові потреби Сил оборони. Також сторони обговорили головні напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткові системи ППО та ракети до них.

Президент зауважив, що Україна розраховує на додаткові постачання цих систем “уже найближчим часом”.

Окремо Зеленський відзначив участь США у Глобальному саміті миру у Швейцарії, наголосивши на важливості спільними зусиллями залучати країни до підтримки підсумкового комюніке Саміту.

Під час зустрічі також обговорили шляхи подальшого посилення санкційного тиску на РФ. Глава Української держави відзначив роль Конгресу у формуванні правової рамки для використання заморожених активів РФ на потреби Сил оборони.

Раніше стало відомо, що нестача критично важливих ракет для систем ППО в Україні перешкоджає здатності Києва захищати критично важливу інфраструктуру від російських ударів.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.