У прифронтовій зоні більше не відключатимуть світло — прем’єр
Джерело: прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram
Уряд сьогодні додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
Нині уряд формує перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання. Цей список конкретизують за результатом комунікації з ОВА.
“До критично важливих входять об’єкти газо-, тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення, лікарні. Сьогодні також додаємо норму, що відключати від світла не будуть населені пункти, а також об’єкти в 20-кілометровій зоні від кордону з Росією, Білоруссю та в 20-ти кілометрах прифронтової зони”, – сказав він.
В уряді нині займають тим, що прописують алгоритм, який забезпечить рівномірну черговість і тривалість вимкнень.
За словами постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, у Кабміні змінили застосування лімітів споживання електроенергії.
“Внесено зміни до порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, спрямовані на вдосконалення положень порядку, враховуючи необхідність забезпечення пріоритетного електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження”, – написав Мельничук.
Для зменшення соціальної напруги під час введення обмежувальних заходів, оператор системи передачі разом з Міненерго буде видавати розпорядження щодо застосування графіків погодинних відключень для кожного оператора системи розподілу. Ці графіки будуть містити однакову кількість черг та груп для всіх операторів систем розподілу, а також вказувати час їх застосування.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.