Припинення бойових дій в Україні несе ризики для безпеки Європи, – Ішингер
Джерело: DW з посиланням на Tagesspiegel
У разі зупинки бойових дій в Україні ризики для східного флангу НАТО можуть зрости. Таку оцінку висловив голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішинґер.
В інтерв’ю німецькому виданню Tagesspiegel він зазначив, що нині ситуація для Європи є менш загрозливою саме тому, що Україна стримує Росію. За його словами, під час війни російська армія зазнає значних втрат – “тисячі солдатів щотижня”.
Ішинґер вважає, що після можливого припинення вогню баланс може змінитися. На його думку, у такому разі президент РФ отримає можливість без перешкод продовжувати нарощування військового потенціалу, що призведе до посилення загроз для країн НАТО, розташованих на сході Альянсу.
Водночас він підкреслив, що першочерговим завданням залишається припинення загибелі людей. “Немає нічого, чого я бажав би більше для українського народу”, – зазначив Ішинґер. Проте, за його словами, для Німеччини та інших європейських країн небезпека лише зростатиме, якщо режим припинення вогню не супроводжуватиметься реальними обмеженнями російської військової присутності у західних військових округах РФ.
Він сумнівається, що Москва погодиться на такі кроки. Саме тому, застерігає Ішинґер, саме по собі припинення вогню не може бути підставою для зниження пильності або повернення до “звичайного життя”.
На його переконання, спосіб завершення війни в Україні матиме вирішальне значення не лише для самої України, а й для Німеччини та всієї Європи. Ішинґер наголосив, що сьогодні Україна фактично захищає не тільки власну територію, а й європейську безпеку загалом.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що посилення російських атак на українську атомну енергетику становить пряму загрозу ядерної безпеки не лише України, а й усієї Європи.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.