Путін після розмови з Ердоганом запланував візит до Туреччини

Джерело: департамент комунікацій при апараті президента Туреччини

2 серпня відбулась телефонна розмова між президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та президентом Росії Володимиром Путіним. Під час розмови лідери країн домовились про візит Путіна до Анкари.

“Президент Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Під час зустрічі лідери двох країн домовилися про візит Путіна до Туреччини”, – мовиться у повідомленні.

Під час перемовин сторони обговорили “Чорноморську зернову ініціативу”. Ердоган, зокрема, наголосив, що під час війни не потрібно додаткової ескалації. Він додав, що зернова угода є важливим містком до миру.

“Зазначаючи, що довгострокове припинення Чорноморської ініціативи не принесе нікому користі, і що найбільше постраждають країни, які потребують зерна та мають низькі доходи, президент Ердоган заявив, що ціни на зернові, які знизилися на 23 відсотки протягом періоду впровадження, зросли на 15 відсотків за останні два тижні”, – повідомляє департамент комунікації турецького лідера.

Туреччина, за словами Ердогана, продовжить докладати інтенсивних зусиль і дипломатії для продовження Чорноморської ініціативи.

Крім цього, Ердоган подякував Путіну за два протипожежні літаки-амфібії, які Росія надіслала Туреччині для боротьби з лісовими пожежами. Він також висловив задоволення висхідним інтересом російських туристів до Туреччини й переконання, що цього року буде побито рекорд у туризмі.

Варто зауважити, що у Кремлі підтвердили переговори президентів, але поки що без подробиць.

  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Під час зустрічі Ердоган хоче обговорити з очільником Кремля “зернову угоду”, з якої РФ вийшла 17 липня.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.